reklamı kapat

POPÜLER

App Store iOS

Apple duyurdu; App Store gelirleri 2020 yılında rekor kırdı

Apple tarafından yapılan duyuruya göre App Store gelirleri rekor bir seviyeye ulaştı. Şirket tarafından yapılan açıklamada App Store geçtiğimiz yıl 603 milyar dolarlık gelir elde etti.  Şirket 2019 yılına göre gelirlerini yüzde 24 oranında artırdı.

Uygulama dünyasının yenilikçi, esnek ve dinamik bir pazar olduğunun altını çizen Cook, salgın boyunca çoğu uygulamanın kullanıcıların hayatlarını değiştirdiğini ifade etti. Uygulamaların gücüne de değinen Cook, uygulamaların iş sahası, fırsatlar ve gelecek yıllarda küresel ekonomilere güç sağlayacak yenilikler sunacağını da dile getirdi. App Store’daki küçük geliştiricilerin her yıl kazançlarını ortalama yüzde 25 oranında artırdığını belirten Apple,  küçük geliştiricilerin yaklaşık yüzde 80’inin birden fazla ülkeninin vitrinlerinde etkin olduğu ifade etti. Geliştirilen uygulamaların aynı zamanda geliştiricilerin bir ekip oluşturmasına da imkan sağladığı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hindistan’dan çıkan KidloLand önemli bir başarıya imza atmıştı

Küçük çocuklar için öğrenmeyi eğlenceli hale getiren bir uygulama olan KidloLand,  Hindistan’da Aditya ve Nishant Mohatta kardeşler tarafından piyasaya sürüldü. 2012 yılında yayınlanan uygulamanın 6 milyondan fazla kez indirildiğinden söz ediliyor. İki kişi tarafından geliştirilen uygulamanın daha sonrasında 40’tan fazla kişiden oluşan bir ekide dönüştüğü söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Şişirilebilir bir elektrikli motosiklet olduğunu biliyor muydunuz?