reklamı kapat

POPÜLER

Huawei MateView
Huawei MateView
Huawei MateView

Huawei’nin ilk amiral gemisi monitörü MateView ve öne çıkan özellikleri

Geçtiğimiz ay tanıtılan Huawei MateView monitörün Türkiye duyurusu da yapıldı. Şirketin ilk amiral gemisi monitörü olma özelliğini taşıyan monitör 3.840 x 2.560 piksel çözünürlüklü 28,2 inç ekranla geliyor.

Profesyonel kullanıcıları hedef alan monitör, fabrikada profesyonel olarak kalibre edilmiş durumda. Monitör  sRGB modunda E <1 ve DCI-P3 modunda E <2 renk doğruluğu derecesine ulaşıyor. VESA DisplayHDR 400 sertifikasına sahip MateView görüntülerdeki daha koyu alanlarda gizlenen ayrıntıları gösterebiliyor. Monitör  DCI-P3 renk gamının yüzde 98’ini ve sRGB renk gamının yüzde 100’ünü destekliyor. MateBook ailesindeki birçok dizüstü bilgisayar ekranı gibi MateView da TÜV Rheinland Düşük Mavi Işık ve Flicker Free sertifikalarına sahip. Monitör aynı zamanda kullanıcıların akıllı telefonlarını, dizüstü bilgisayarlarını ve tabletlerini monitöre kablosuz olarak bağlamalarına da olanak tanıyor. Monitörün arkasında ise iki USB-C bağlantı noktası, iki USB-A bağlantı noktası, bir HDMI bağlantı noktası, bir Mini DisplayPort ve bir 3,5 mm kulaklık girişi bulunuyor. MateView’a bağlı fareler ve klavyeler, dizüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonlar gibi bağlı cihazlar için giriş ve gezinme çevre birimleri olarak kullanılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ünlü ressam Wassily Kandinsky’nin kompozisyonlarından ve Fütürizm kavramından ilham alan Huawei MateView, mikrofonlarıyla da dikkat çekiyor. Yerleşik gürültü azaltma algoritmalarını ve dört metre uzaktan ses alımını destekleyen iki mikrofon da standa entegre edilmiş durumda. Huawei, monitörle ilgili bilgileri tekrardan paylaşsa da monitörün Türkiye fiyatını ve çıkış tarihini henüz paylaşmadı. Önümüzdeki günlerde monitörün Türkiye fiyatının açığa çıkması bekleniyor. Monitörün yurt dışındaki satış fiyatı ise 730 dolar.

İlginizi Çekebilir

Şişirilebilir bir elektrikli motosiklet olduğunu biliyor muydunuz?