reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei MateStation S PC ve MateView 28.2 monitör Türkiye’de satışta

Huawei Türkiye ürün gamını büyütüyor. Bu sefer Huawei MateStation S PC ve MateView 28.2 monitör Türkiye’de satışa sunuldu.

Türkiye’ye gelen en yeni ürünlerden özellikle Huawei MateView 28.2 monitör modeli dikkat çekiyor. Gerçekten çok ama çok şık ve modern bir tasarımı olan ürün, 5.999 TL fiyat etiketine sahip. Kare formda (3:2) olduğundan standartların dışına çıkan monitör, 3840 x 2560 çözünürlük sunuyor, 28,2 inç boyuta sahip ve 500 nit parlaklık getiriyor.

IPS LCD ekranlı ürün, Huawei’nin ekosistemiyle çok uyumlu bir seçenek ve Huawei laptoplardan kablosuz görüntü aktarabiliyor. 1.07 milyar renk destekli MateView 28.2 monitör, yerleşik olarak hoparlör ve mikrofon sistemlerine de sahip.

Türkiye’de satışa çıkan diğer yeni ürün Huawei MateStation S PC ise 5.997 TL‘lik bir fiyata sahip. İnce yapılı bilgisayar, bir monitör ile gelmiyor ve gücünü AMD Ryzen 5 4600G işlemciden alıyor.

256 GB SSD ile donatılan model, spesifik olarak oyuna değil genel kullanıma ve şirketlere odaklanıyor. Çok sessiz olan bilgisayar, Windows 10 işletim sistemine sahip. Bu model Windows 11’e de ücretsiz olarak geçirilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei MateView GT modeli de Türkiye’ye geliyor

Firmanın Türkiye’de elde edilebilen monitör seçenekleri arasına yakında Huawei MateView GT de eklenecek. Şık bir tasarımla gelen MateView GT, direkt olarak oyuna odaklanıyor. 34 inç boyutunda 3440×1440 piksel 21:9 165 Hz’lik bir VA panele sahip monitör, 1500R kavisli hazırlanmış ve 350 nit parlaklık sunuyor.

1 milyardan fazla renk gösterebilen monitör, özellikle oyun için olmasına rağmen yüksek renk doğruluğu getiriyor ve bacak ünitesinde iki adet 5W gücünde bir soundbar taşıyor. Bu sayede harici hoparlör ihtiyacı ciddi oranda azalıyor.

Bu bacakta bir LED aydınlatma da taşıyan MateView GT, elbette HDR desteğine sahip ve HDMI 2.1 hariç güncel tüm portları bünyesinde barındırıyor. Bu ürünün bünyesinde 360 derece kayıt yetenekli bir mikrofon sistemi de bulunuyor.

Çok yönlü kontrolcüsü sayesinde menüleri arasında gezmenin kolay olduğu Huawei MateView GT, kişilerin oyun performansını artırmaya yönelik özellikleri de beraberinde getiriyor. MateView GT modelinin ilk açıklanan yurt dışı fiyatı 560 dolar seviyesinde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın