reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X
iPhone X
iPhone X

Apple, iPhone X sevkiyat süresiyle ilgili önemli bir sorunu aştı

iPhone X ilk satışa sunulduğunda siparişlerin 5-7 hafta içerisinde gönderileceği belirtilmişti. Apple, iPhone X’daki sevkiyat süresiyle ilgili önemli bir sorunu aştı. Şirket, kısa bir süre içerisinde 5 haftalık sevkiyat süresini bir haftaya düşürdü. Apple, Amerika’daki müşterilere iPhone X’i 5 gün içerisinde teslim ederken, Türkiye’de bu süre 1-2 hafta.

Rosenblatt China Technology analisti Jun Zhang’e göre iPhone X, şimdiye kadar 15 milyon sattı. 256 GB’lık modelin 64 GB’lık modele kıyasla daha çok sattığını belirten Zhang, 256 GB’lık modelin 2 kat daha popüler olduğunu kısa bir süre önce ifade etmişti. Telefonun haftalık üretiminin 3 milyona ulaştığını dile getiren analist, önümüzdeki ay bu rakamın haftada 4 milyona çıkacağını söylemişti. Daha önce ortaya atılan iddialarda iPhone X’un sevkiyatının bu yılın sonunda 27-28 milyona ulaşacağı belirtilmişti. Analistin belirttiği raporda ise telefonun sevkiyatının bu yılın sonunda 30 milyona ulaşacağı yönünde. Önümüzdeki yılın mart ayında sevkiyat rakamının 45 milyona ulaşması bekleniyor.

Gelecekten izler taşıyan yepyeni bir iPhone: iPhone X

Tüm iPhone modellerinde gördüğümüz ana ekran tuşunun yerini Face ID teknolojisine bıraktığı iPhone X,  güvenlikte yeni bir dönemi başlatıyor. Apple’ın belirttiğine göre Face ID sistemi, düşük ışıkta dahi sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Yüzünüzü algılayabilen Face ID, şapka veya gözlük takılması durumunda dahi kullanıcıların yüzlerini algılayabiliyor. Face ID, ön kamera, nokta projektör, kızılötesi kamera gibi özelliklerden yararlanıyor. iPhone X hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.