reklamı kapat

POPÜLER

Apple, 3D haritalama yapan C3 Technologies’i satın aldı

Apple‘ın üç boyutlu haritalama teknolojilerine olan ilgisi gün geçtikçe kendini daha çok belli ediyor. Placebase ve Poly9‘nın ardından 3D haritalama yapan C3 Technologies’in de Apple tarafından satın alındığı neredeyse kesinleşti. 9to5mac’e konuşan ve satın alma hakkında bilgi sahibi olan kaynağın söylediğine göre C3 Technologies’in CEO’su Mattias Astrom, CFO’su Kjell Cederstrand ve Ürün Müdürü Ludvig Emgard Apple’ın iOS departmanı için çalışmaya başladı. Halihazırda İsveç’te çalışmalarına devam eden ekip, Apple tarafı “Sputnik” olarak adlandırıyor.

C3 Technologies, detaylı hava fotoğraflarına ufak bir insan müdahalesiyle üç boyutlu haritalar oluşturuyor. Üstelik bunu da oldukça başarılı bir şekilde yapabiliyor. Yaptıkları işi tam olarak anlamak için haberin devamındaki videoları izlemeniz yeterli.

Tüm bu satın almaların ve yıl içinde yaşanan kullanıcı verilerini toplama skandalının ardında Apple’ın trafik veritabanı oluşturmak ve insanlara alternatif rotalar sunabilmek için geliştirdiği büyük bir sistem var gibi görünüyor.

İLGİLİ HABERLER