reklamı kapat

POPÜLER

Apple, 7,85 inçlik iPad hakkında New York Times’a bilgi sızdırdı

Google‘ın 7 inçlik tableti Nexus 7‘nin satışına resmi olarak başlanmadan hemen önce Apple el altından bir PR faaliyetine girişti ve New York Times‘a daha küçük ekranlı bir iPad üzerinde çalıştıkları bilgisini verdi. 2000’lerin başından beri çeşitli prototipler üzerinde çalışan Apple, görünüşe göre Steve Jobs’ın pek tercih etmediği bu ekran boyutunda bir ürünle kullanıcıların karşısına çıkacak. Şüphesiz bunun arkasındaki en büyük etken Amazon ve Google gibi büyük rakiplerin düşük fiyatlı ürünleri.

7,85 inçlik tabletle ilgili New York Times’ta çok da fazla bir şey yok aslına bakılırsa. Yapılan haber, Apple’ın, 7,85 inç ekran büyüklüğüne sahip bir iPad üzerinde çalıştığı ve bu tabletin 499 dolar fiyat etiketine sahip 9,7 inçlik iPad’den oldukça ucuza satılacağı şeklinde. Teknik detayları pek belli olmayan tabletin bu yıl içinde duyurulması muhtemel görünüyor.

Yeni tabletin fiyatının 399 dolarlık iPad 2’den aşağıda olup olmayacağı ve adının ne olacağı merak konusu. Kimileri iPad mini derken kimileri iPad 3 olabileceğini söylüyor. Bir diğer kesimse MacBook Pro’larda olduğu gibi ortak bir isim altında iPad (9,7 inç) ve iPad (7,85 inç) gibi bir isimlendirmeye gidileceğini savunuyor.