reklamı kapat

POPÜLER

Geleceğin “akıllı” televizyonu


Televizyonunuzla neler yapabileceğinizi tekrar düşünün. Samsung Smart TV’lerle artık sadece televizyon “izlemek” zorunda değilsiniz. Samsung Smart TV’lerle, tüm aile televizyonla daha önce hayal bile edilemeyecek bir biçimde etkileşim kurabiliyor. Samsung Slim LED ES8000 ile görüntü kalitesi izleyicilerini ilk andan itibaren etkliyor. Samsung Slim LED ES8000’de bulunan Micro Dimming Ultimate özelliği, her bir parça için LED arka ışığını ve görüntü sinyalini gerçek zamanlı olarak optimize etmek için görüntüyü yüzlerce parça halinde analiz ediyor. Bu da parlaklıkta fark edilir bir artış, daha zengin renkler ve daha yüksek kontrast oranı sağlıyor. Samsung Slim LED ES8000’in evin salonuna getirdiği zarafet, yeni metalik U şeklinde standıyla daha da çarpıcı hale geliyor. Standın benzersiz minimalist tasarımı dayanıklılık ve sağlamlığıyla ön plana çıkıyor. Samsung’un yeni güçlü çift çekirdekli işlemcisi (Dual Core), kullanıcıların Samsung’un zengin içerik seçeneklerine aynı anda erişebilmesini sağlıyor. İşlemci, internet tarayıcısını kullanırken veya canlı TV seyrederken, birden fazla uygulamanın hem kullanılmasını hem de yüklenmesini sağlayarak, kullanıcılara gerçek anlamda bir çoklu görev deneyimi sunuyor.

AKILLI ETKİLEŞİM
Samsung’un üst sınıf 2012 Smart TV’leri, televizyon için Hareket Kontrolü, Ses Kontrolü ve Yüz Tanıma komutlarını kullanan sezgisel bir platform olan Akıllı Etkileşim teknolojisini de içeriyor. Akıllı Etkileşim uzaktan kumandayı tamamlarken kullanıcılara ev eğlencesi deneyimlerini kontrol etmede daha fazla seçenek ve kolaylık sağlamayı amaçlıyor. “Web Browser” diyerek internet tarayıcınızı açıp çevrim içi olabilir, ses algılamayı kullanarak bir arama başlatabilir, elinizi sallayarak fare imlecini kontrol edebilir ve bağlantıları seçebilirsiniz. Yüz Tanıma, ailenin her bir üyesinin Samsung hesaplarında oturum açıp kendi kullanıcı adı ve parolalarını girmeye gerek kalmadan Skype ve Smart Hub’a otomatik olarak bağlanmalarına olanak tanıyor. Bu sayede aile üyeleri kendi sosyal ağlarına bağlanmak için hesaplar arasında geçiş yapmak durumunda kalmıyor.

HEM DAHA AKILLI HEM DE AİLEYE DAHA YAKIN
Fitness, kullanıcıların televizyonlarını bir mobil fitness uygulaması aracılığıyla Samsung akıllı telefona bağlamalarına olanak tanıyor. Sağlıklı yaşamınızı televizyonunuz aracılığıyla sürdürmek için, evde spor yapabilir, Exercise uygulaması ve video hizmetleri aracılığıyla ilerlemenizi takip edebilir ve antrenman geçmişinizi yönetebilirsiniz. Aynı zamanda, kilo hedeflerini yönetmek üzere Wi-Fi bağlantısına sahip bir tartıya bağlanabilir ve egzersiz rutinlerini izlemek için televizyonun dahili kamerasını kullanarak sanal bir ayna oluşturabilirsiniz. Kids hizmeti, ebeveynlerin kontrol ve takip edebileceği, çocuklara uygun bir arayüzde zengin, eğitici-eğlenceli içerik ve oyunlar sunuyor. Family Story hizmetinin albümü, kullanıcılara fotoğrafları düzenleme ve büyük ekranda slayt gösterilerinin keyfini çıkarma olanağı tanıyor. Aile üyeleri aynı zamanda bulundukları yerden cep telefonu, tablet,PC veya televizyon aracılığıyla not, resim ve hatırlatmaları paylaşabiliyor.

AKILLI KONTROLLER
Tüm bu harika özellikleri kesintisiz biçimde kullanabilmek için iyi bir giriş aygıtına ihtiyacınız var. Akıllı Dokunmatik kumanda, Samsung Slim LED ES8000 ile birlikte geliyor. Kumandada bulunan touchpad panel, internette gezinmeyi bir keyif haline getirirken, kanal ve ses düğmeleri kolay erişim için kumandanın yan kısmında bulunuyor. Akıllı Dokunmatik kumanda aynı zamanda, izleyici televizyonun dahili mikrofonundan çok uzaktayken Akıllı Etkileşim komutlarında kullanılmak üzere bir dahili mikrofon içeriyor. Smart TV deneyimlerinde daha çok esneklik ve kontrol isteyenler için, Samsung’un ayrıca satın alınabilen yeni akıllı kablosuz klavyesi, standart boyutta touchpad’li bir klavye özelliği taşıyor.

AKILLI GELİŞİM
Sahip olduğunuz televizyonunuzdan memnun olsanız bile, yeni teknolojilerin büyüsüyle televizyonunuzu her yıl değiştirmek istersiniz. Bu pratikte pek mümkün değil ancak Samsung televizyonlarınızın her yıl “yeniden doğmasını” sağlıyor. Yeni Samsung Smart TV, yıllar boyu “geleceğe karşı dayanıklı” olacak. Yonga üzerinde bulunan on-chip sistemi sayesinde, Samsung, yeni bir televizyon almaya gerek kalmadan size en son televizyon teknolojilerinden kolayca faydalanabilmeniz için gitgide gelişen bir televizyon sunan tek şirket. Televizyonun arkasına yerleştirilen basit bir soket sayesinde, Samsung’un Gelişim Kiti en yeni ve en harika televizyon teknolojilerini hayata geçiriyor.

AKILLI İÇERİK
Tüketicilerin ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak üzere daha güçlü ve kişiselleştirilmiş içeriği yaygınlaştırmak, Samsung Smart TV’nin temel prensipleri arasında yer alıyor. Angry Birds, Discovery Channel da dahil olmak üzere şu anda dünya çapında bulunan 1.400’den fazla Smart TV uygulamasına ek olarak Türkiye’de erişilebilen Warner Bros., RHI Entertaintment, Walt Disney, National Geographic 3D, CNN Türk gibi yüzlerce uygulama da Türk kullanıcıların hizmetine sunuluyor.

SES KONTROLÜ
Televizyonunuzu sesinizle kontrol edin

Ses tanıma teknolojisini kullanan Ses Kontrolüyle Akıllı Etkileşim özelliği, sesinizle verdiğiniz komutlar doğrultusunda televizyonu açıp kapatabiliyor, kanal değiştirebiliyor ve uygulamalara erişebiliyor. Artık tuşlara basmanıza bile gerek yok; tek yapmanız gereken uzaktan kumandanızın dahili mikrofonuna ya da doğrudan televizyonunuza doğru sesle komut vermek.


HAREKET SENSÖRÜ
Televizyonunuzu basit el hareketleriyle kontrol edin

Hareket Kontrolüyle Akıllı Etkileşim, televizyonunuzla etkileşim şeklinizi tamamen değiştiriyor. Gelecekte geçen bilim kurgu filmlerinde gördüklerimize benzer bu yeni özellik, el hareketleriniz doğrultusunda kanalları değiştirebiliyor, uygulama seçebiliyor ve hatta internet sitelerinde gezmenizi sağlıyor.


YÜZ TANIMA
Sizi tanıyan televizyon

Yüz Tanımayla Akıllı Etkileşim özelliği sayesinde Smart Hub ve Skype’a bağlanmanın rahatlığını yaşayın. Dahili televizyon kamerasıyla çalışan bu benzersiz özellik, yüzünüzü otomatik olarak tanıyor, böylelikle uzaktan kumandayla kimlik ve şifre bilgilerinizi girmenize gerek kalmıyor.
*Skype yüz tanıma fonksiyonu donanım yazılım güncellemeleri gerektirebilir