reklamı kapat

POPÜLER

Apple Beats Solo 4

Apple Beats Solo 4 kablosuz kulaklık için sürpriz kalmadı

Teknoloji devi Apple, Beats Solo 4 kablosuz kulaklığını tanıtmaya hazırlanıyor ancak buna gerek kalmadı çünkü tüm detaylar ortaya çıktı.

Geçtiğimiz aylarda çıkan iOS 17.4 “RC” sürümünde de bulunan Apple imzalı Beats Solo 4, en son FCC kayıtlarında görünmesiyle gündeme gelmişti. Modeli şimdi karşımıza getiren ise Roland Quandt imzalı detaylı sızıntı oldu. Kafa üstü formunda çok standart bir tasarıma sahip olan katlanabilir yapıdaki ürün, ilk aşamada toplam üç farklı renkte geliyor. Avrupa’da 229 euro fiyatla satılacak model, maksimumda 50 saatlik bir kullanım süresi getirecek ve dinamik kafa algılama temelinde uzamsal ses desteğini de eksik etmeyecek. Bluetooth kullanacak ancak istenirse kablo bağlantısı (Kutudan ilginç olarak hem USB-C hem de 3.5mm kablosu çıkacak) ile kayıpsız müzik keyfi sunabilecek model, aktarılan bilgilere göre akustik olarak daha dengeli hale getirilmiş (Yüksek diğer Beats’ler gibi bass ağırlıkta olmayacak) 40mm’lik sürücüler üzerine kuruluyor. 217 gram ağırlık değeri açıklanan kablosuz kulaklık, 10 dakikalık şarj ile 5 saat müzik ömrü kazanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple başka çalışmalar da yapıyor. Apple, geçtiğimiz haftalarda öğrendiğimiz kadarıyla kullanıcıların sağlık verilerini sürekli olarak takip edebilecekleri bir akıllı yüzük için planlar yapıyor. Bu ürünü en son gündeme getiren Apple’a yönelik sağlam kaynak Mark Gurman olmuş, Gurman şirketin o ürüne ek olarak kameraya sahip bir AirPods ile Amazon imzalı Echo Frames veya Meta imzalı Ray-Ban gibi bir akıllı gözlük üzerinde planlar yaptığını da aktarmıştı.

Burada özellikle kameralı AirPods dikkat çekiyor, ürünün çevreyi görerek farklı yapay zeka özellikleri sunacağı iddia ediliyor. Kamera üzerinden kişilerin baktıkları objeler / kişiler / yapılar hakkında bilgiler verebileceği düşünülen bu kameralı AirPods, Gurman’a göre şimdilik bir deneme konumunda yer alıyor ve yakında çıkması beklenmiyor. Gözlüğü de bu temelde hazırlayacağı düşünülen Apple, eğer bilmiyorsanız son dönemde üretken yapay zeka tarafında çok büyük yatırımlar gerçekleştiriyor.

Beats Solo 4 yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli