reklamı kapat

POPÜLER

apple

Apple Dünya Emoji Günü’nü kutluyor

Apple, Dünya Emoji Günü’nü 70’den fazla yeni emojiyle kutluyor. iOS 12 ile sonbaharda gelecek 70’den fazla emoji arasında kırmızı saçlı adam, kel adam, kuğu, süpürge, kaykay, tuğla ve daha birçok emoji yer alıyor.

Unicode 11.0’daki onaylanmış karakterlere dayanarak hazırlanan yeni emoji tasarımları arasında kızıl saçlı, kır saçlı ve kıvırcık saçlı kişileri daha iyi temsil edebilmeye yönelik daha da fazla saç seçeneği, kel insanlar için yeni bir emoji, soğuk yüz, parti yüzü, yalvaran yüz ve kalpli yüz gibi Mesajlar’a daha fazla ifade getiren yeni yüz ifadeleri bulunuyor. Ücretsiz güncelleme ile gelecek olan Nazarlık Emojisini de belirtmekte yarar var.

Emoji klavyesinde temsil edilen hayvanlara kanguru, tavus kuşu, papağan ve ıstakoz gibi muhteşem tasarımlara sahip yeni karakterler ekleniyor ve mango, marul, top kek, ay pastası gibi yeni yiyecek emojilerinin yanı sıra başka popüler öğeler de yenilikler arasında yer alıyor. Yeni süper kahraman emojisi, softball topu, nazar boncuğu ve sonsuzluk sembolü gibi spor, semboller ve diğer kategorilere ait birçok yeni karakter bu yılın ilerleyen günlerinde sunulacak. Şu anda iOS, watchOS ve macOS’ta duyguları gösteren yüz ifadeleri, cinsiyet ayrımı gözetmeyen karakterler, çeşitli giysi seçenekleri, yiyecek türleri, hayvanlar, efsanevi yaratıklar ve benzeri binlerce emoji yer alıyor.

Apple bununla birlikte internet sayfasında bir sürpriz yaptı ve Apple liderlik ekibinin fotoğraflarını Memoji’lerle değiştirdi. Bu sayfaya tıkladığınızda tüm Apple yönetiminin fotoğraflarını Memoji’lerle değiştirdiğini göreceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Memoji nedir?

İşletim sisteminin en dikkat çekici özelliklerinden biri de Memoji. Memoji sayesinde kullanıcılar kendi emojilerini yaratabiliyor. Farklı deri tonları, saç stilleri, göz tiplerinin yer aldığı Memoji’nin kullanıcılara eğlenceli dakikalar yaşatacağını söyleyelim. Memoji’de Snapchat tarzı filtreler yer alıyor. Kullanıcılar diledikleri filtreleri seçerek iletişimi çok daha eğlenceli hale getiriyor.

Video