reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Apple USB-C şarj cihazı

Apple’ın çift USB-C portlu şarj cihazı için tasarım da ortaya çıktı

Teknoloji devi Apple’ın henüz satışa sunulmamış çift portlu USB-C şarj cihazı tasarımsal olarak da ortaya çıkarıldı.

Advertisement

Apple, daha önce de aktardığımız üzere şu an kullanıcılara üzerinde iki farklı port yer alan herhangi bir şarj cihazı sunmuyor. Bu tarz bir şarj cihazı isteyen, yani aynı anda iki farklı cihaza güç verebilen bir şarj cihazı ihtiyacı olanların, başka markaların ürünlerine bakması gerekiyor. İşte bu durum 2022 içerisinde değişecek gibi görünüyor. Çünkü geçtiğimiz hafta Apple’ın resmî sitesinde 35W güç verebilen çift portlu bir cihaz göründü. Resmi sayfadan kısa sürede kaldırılan bu ürün, ChargerLAB’ın paylaşımına göre direkt olarak yukarıdaki gibi görünüyor. Katlanabilir uç kısımlarıyla kompakt bir seçenek olan ürün, spesifik olarak “Apple 35W Dual USB-C Port Power Adapter” şeklinde isimlendiriliyor.

Bu ürünün daha önceki sızıntıya göre 5VDC/3A, 9VDC/3A, 15VDC/2.33A ve 20VDC/1.75A destekleri bulunuyor ve cihaz toplam 35W güç verebiliyor. Yani her iki porttan ayrı ayrı 35W güç alınamıyor. GaN temelli olması beklenen bu USB-C şarj cihazı, tahminler üzerinden eylül ayında iPhone 14’ler ile beraber lanse edilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hızlı şarj konusunda geride kalan isimlerden olan Apple, bunu değiştirmek adına 2022 içerisinde de bir adım atacak gibi görünmüyor. Firma uzun vadeli olaraksa gerçek kablosuz şarj üzerinde çalışıyor. Firma telefonların cebimizdeyken dahi şarj olmasını istiyor.

Çift portlu USB-C şarj cihazı yanında bu da ilginizi çekebilir: Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin