reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple’ın eski çalışanı tarafından dolandırıldığı ortaya çıktı

Teknoloji devi Apple, çok fazla gündeme gelmediği bir konuyla ses getirdi. Firmanın eski çalışanı tarafından dolandırıldığı ortaya çıktı.

Advertisement

Reuters’in haberine göre Dhirendra Prasad isimli eski Apple çalışanı, şirketi dolandırmak suçu üzerinden suçlu bulundu. Prasad’ın Apple’ın çok büyük tedarik sürecinde yer aldığı ve parça alımları yaparak bunları firmaya faturalandırdığı söyleniyor. Buradaki 10 milyon doların üzerinde bir değeri bulunan “dolandırıcılık” kısmı ise Apple’ın parasını ödediği birçok ürünü teslim almaması. Yani parası ödenen ürünler Apple’ın stoklarına / partnerlerine gitmemiş. Apple’ın 10 yıldan fazladır çalışan Prasad’ı 2018 Aralık ayında işten çıkardığı aktarılırken, Prasad’ın aynı zamanda vergi kaçırma gibi başka maddi suçlamalar ile de karşı karşıya kaldığı belirtiliyor.

Bu tarz durumlar hoş görünmüyor ancak Apple’ın genel gelirleri göz önüne alındığı zaman çok ama çok ufak kaçıyor. Fakat elbette bu durum dolandırıcılık faaliyetlerine göz yumulacağı anlamına da gelmiyor. ABD yanında Çin ve Tayvan dahil birçok farklı ülkeyi kapsama alanına alan çok büyük bir operasyon sürdüren teknoloji devi Apple, 8 Mart tarihinde 2022’ye kısa süre önce hızlı bir başlangıç yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peki Apple’dan şimdiye kadar neler geldi? Apple’dan önümüzdeki dönemde neler gelecek? Bu konuda daha önce hazırladığımız habere direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

Apple bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle