reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Apple

Apple, katlanabilir ekranlı MacBook / iPad hibriti üzerinde çalışıyor

Teknoloji devi Apple, katlanabilir ekranlı MacBook / iPad hibriti üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Bu konuda bir açıklama daha geldi.

Advertisement

Display Supply Chain Consultants (DSCC) analisti Ross Young, geçtiğimiz hafta ilk katlanabilir iPhone modelinin 2025 yılından önce karşımıza çıkmayacağını aktardı. Ross Young bunun yanında Apple’ın 20 inç katlanabilir ekrana sahip bir MacBook planı olduğunu da söylemişti. MacBook’lara şimdiye kadar dokunmatik ekran dahi getirmeyen teknoloji devi, burada ilginç bir plan yapıyor denilmişti ve bu haber fazlasıyla ses getirmişti.

Apple tarafına yönelik sağlam kaynaklardan Mark Gurman da böyle bir çalışma hakkında duyumlar aldığını aktardı. Buna göre firma 2025 ya da 2026 sonrasında satışa sunmak adına bir katlanabilir ekranlı MacBook / iPad hibriti üzerinde çalışıyor. Apple’ın buradaki net planı şimdilik tam olarak bilinmiyor.

Ancak Mark Gurman’a göre Apple, 20 inç’lik dokunmatik ekranı fiziksel bir klavyeye bağlayabilir ya da tam ekran deneyimine geçerek kullanıcılara sanal bir klavye sunabilir. Bu ürün ile MacBook ve iPad formlarını bir araya getirecek izlenimi oluşturan Apple, süreç daha çok uzakta olduğundan planları değiştirip çok farklı bir yol da izleyebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın iPad ekranlarını daha da büyütmek istediği uzun zamandır biliniyor. Apple Silikon işlemcileri iPad dünyasına da getiren teknoloji devi, şimdiden sayıları artan katlanabilir ekranlı dizüstüler ile rekabet etmek adına gelecekte taşınabilir bilgisayar ürün gamını tek bir cihaza indirgeyebilir.

Katlanabilir ekranlı MacBook yanında bu da dikkat çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın