reklamı kapat

POPÜLER

Apple Music

Apple Music özelinde paylaşıldı: “En İyi 100 Albüm”

Apple Music özelinde bugün güzel bir adım atıldı. Apple bunu, “Tüm zamanların en iyilerinden oluşan listemiz En İyi 100 Albüm’e hoş geldin” şeklinde duyurdu.

Bu konuda açılan buradaki resmi sayfada Apple’ın verdiği bilgiler şöyle oldu: “Tüm zamanların en iyilerinden oluşan listemiz En İyi 100 Albüm’e hoş geldin. Sanatçıların ve alanında uzman müzik insanlarının yardımıyla bir araya getirilen bu derleme, içinde yaşadığımız ve dinlediğimiz dünyayı şekillendiren kayıtlara yazılmış bir aşk mektubu niteliğinde. Tüm parçaları dinlemek veya bu albümleri arşivine eklemek için üye ol.” Apple bugün seçilen 10 en iyi albümü gösteriyor, her gün paylaşılacak 10 albüm özelinde 10 günlük bir süreç başlatıyor. Geçtiğimiz hafta atılan adımla ise belirli LG imzalı akıllı televizyon modelleri Apple Music için yerleşik Dolby Atmos desteği kazanmıştı. Tam modeller açıklanmıyor ancak 2020 ve üstünde LG TV’lerdeki Apple Music uygulamasının bugün bir güncelleme aldığı ve bu güncelleme ile Apple Music özelinde yerleşik Dolby Atmos desteği kazandığı açıklandı. Bu konuda bir ilke imza atan LG, uygun şartlar altında Apple Music abonelerine yüksek bir müzik keyfi sunacak. Türkiye’de de ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olan Music için başka servislerden çalma listesi aktarma özelliği de geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eğer kaçırdıysanız Music içerisine rakip servislerden çalma listesi, müzik ya da genel olarak katalog aktarma özelliği şu an aktif olarak test ediliyor. Üçüncü parti servislerden “SongShift” desteğiyle çalışacağı aktarılan süreç (Şirket bu hizmeti hali hazırda ayrı olarak da sunuyor), örneğin Spotify kullanıcılarının hazırladıkları çalma listelerini yani müziklerini Music’e taşımasına imkan tanıyacak. Kullanıcılara inanılmaz zaman kazandıracak bu imkan, şimdilik beta olarak Android tarafında deneniyor ve herkese ne zaman açılacağı bilinmiyor. Bu aktarım için ekstra bir ücret talep edilmeyeceği düşünülüyor, Apple’ın bu altyapı ile beraber Music’in kullanıcı sayısını ciddi şekilde artırması bekleniyor.

Apple Music gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli