reklamı kapat

POPÜLER

Apple Music

Apple Music “En İyi 100 Albüm” özelinde tam listeyi paylaştı

 - Güncelleme: 22 Mayıs 2024 15:40

İlk olarak geçtiğimiz hafta içinde duyurulan Apple Music En İyi 100 Albüm listesi bugün itibarıyla tamamlandı.

Apple Music En İyi 100 Albüm listesi özelinde açılan buradaki resmi sayfada şirketin verdiği ilk bilgiler şöyle olmuştu: “Tüm zamanların en iyilerinden oluşan listemiz En İyi 100 Albüm’e hoş geldin. Sanatçıların ve alanında uzman müzik insanlarının yardımıyla bir araya getirilen bu derleme, içinde yaşadığımız ve dinlediğimiz dünyayı şekillendiren kayıtlara yazılmış bir aşk mektubu niteliğinde. Tüm parçaları dinlemek veya bu albümleri arşivine eklemek için üye ol.” Her gün 10 yeni albümün paylaşıldığı, bugün itibarıyla artık tam olarak tamamlanan burada görebileceğiniz liste için Apple Türkiye tarafından aktarılan detaylı paylaşımda ise şunlara yer verilmişti: “Bugüne kadar çıkan en iyi albümlerin onurlandırıldığı liste Apple Music uzmanlarıyla birlikte aralarında Maren Morris, Pharrell Williams, J Balvin, Charli XCX, Mark Hoppus, Honey Dijon ve Nia Archives’ın yer aldığı bir grup sanatçı, söz yazarı, yapımcı ve sektör profesyoneli tarafından hazırlandı. Apple Music’teki dinleme sayılarından bağımsız olarak tamamen editoryal olarak hazırlanan bu liste, müzikseverlerin dünyasını şekillendiren albümlere yazılmış bir aşk mektubu niteliği taşıyor. Apple Music, En İyi 100 Albüm listesini bugün başlayan bir geri sayımla sunmaya başlayacak. Önümüzdeki 10 gün boyunca her gün 10 albüm açıklanacak. Bunun yanı sıra yepyeni bir En İyi 100 mikro sitesi, yeni ve özel içerikler, özel Apple Music Radio bölümleri ve çok daha fazlası sunulacak. Geri sayım son gün, Apple Music’in tüm zamanların en iyi 10 albümünü açıklayacağı özel bir radyo yayını ile sona erecek.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“En İyi 100 listesi, Apple Music’i müzikseverlerin tercihi haline getiren her şeyi yani insanların en iyi seçkilerini, hikaye anlatımı sanatına gösterilen saygıyı, rakipsiz müzik bilgisini ve müziğe duyulan çok derin sevgiyi bir araya getiriyor.” diyen Apple Music Kıdemli İçerik ve Editörlük Direktörü Rachel Newman, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu liste üzerinde uzun süredir çalışıyoruz. Bizi çok gururlandıran bu listeyi tüm dünyayla paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

“Bu listeyi oluşturmak, hem inanılmaz zor olması hem de hepimizin buna tutkuyla bağlı olması bakımından gerçekten aşkla yaptığımız bir işti.” diyen Apple Music Global Kreatif Direktörü ve Apple Music 1 Baş Sunucusu Zane Lowe, ardından şunları söyledi: “Görevimiz en iyi 100’ü seçmekti ve bu pratik olarak imkansız bir işti. Ancak müzik tutkunları olan bizler için oturup bu kadar çok sevdiğimiz müzikleri, albümleri ve sanatçıları bu bağlamda düşünmek de heyecan vericiydi. Bu liste, Apple Music dışındaki hayranlar arasında da tartışma yaratıp insanların sevdikleri müzikler hakkında tutkuyla konuşmalarına yol açarsa hedefimize ulaştık demektir.”

Paylaşılan listenin en başında bu albümler yer aldı:

  • 1. The Miseducation of Lauryn Hill (1998), Lauryn Hill
  • 2. Thriller (1982), Michael Jackson
  • 3. Abbey Road (1969), The Beatles
  • 4. Purple Rain (1984), Prince & The Revolution
  • 5. Blonde (2016), Frank Ocean
  • 6. Songs in the Key of Life (1976), Stevie Wonder
  • 7. good kid, m.A.A.d city (2012), Kendrick Lamar
  • 8. Back to Black (2006), Amy Winehouse
  • 9. Nevermind (1991), Nirvana
  • 10. Lemonade (2016), Beyoncé

Apple Music En İyi 100 Albüm listesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli