reklamı kapat

POPÜLER

Sony PlayStation 5 LOG Tasarım

PlayStation, ücretsiz mobil oyunlar için yeni bir platform geliştiriyor

Oyun tarafının en önemli isimlerinden olmaya devam eden PlayStation, ücretsiz mobil oyunlar için yeni bir platform geliştiriyor.

Yayınlanan bir iş ilanı üzerinden ortaya çıkan bu gelişme, Sony’nin mobildeki iddiasını güçlendirmek istediğini gösteriyor. Son dönemde büyük bir PC açılımı (Çok sayıda PS’e özel oyun PC’ye geliyor) yapan şirket, açtığı yeni iş ilanına şöyle yazıyor: “PlayStation Studios Mobile, PlayStation’ın ücretsiz mobil oyun geliştirme, yayınlama ve işletme platformunu tasarlamak için deneyimli bir yazılım mühendisi arıyor.” Bu konuda en büyük rakip de boş durmuyor, çok uzun zamandır gündemde olan ve üzerinde çalışmalar yapılan Xbox mobil oyun mağazası temmuz ayında açılıyor. Xbox başkanı Sarah Bond tarafından duyurulan Xbox mobil oyun mağazası, yapılan açıklamaya göre temmuz ayında ilk olarak Microsoft’un birinci parti oyunlarıyla beraber web üzerinden kullanıma sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Call of Duty: Mobile ve Candy Crush Saga gibi oyunlara ev sahipliği yapacak market, şimdilik çok fazla detaylandırılmış değil ancak daha sonra iOS ve Android cihazların içinde ayrı bir uygulama olarak da karşımıza çıkacak. Biliyorsunuz Avrupa Birliği DMA kuralları üzerinden alternatif uygulama marketleri için kapıyı açmış durumda. Xbox tarafı dün de gündemdeydi.

Geçtiğimiz hafta Xbox Game Pass Ultimate fiyatına zam gelebileceği söylendi. Microsoft dün ayrıca stüdyosunu kapattıktan bir gün sonra Hi-Fi Rush gibi oyunlara ihtiyacı olduğunu söylediği için de eleştirilerin hedefi oldu. Henüz kesin değil ancak şu an Türkiye’de aylık 209 TL olan Xbox Game Pass Ultimate fiyatına zam yapma düşüncesinin aktif olarak masada bulunduğu aktarılıyor.

PlayStation haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu