reklamı kapat

POPÜLER

Apple, oyun firmaları için iPad’e özel aylık abonelik başlatıyor

Bloomberg‘in haberine göre Apple uzun yıllardır devam ettirdiği ödeme politikasında bir esneme yapıyor ve oyun firmaları için, iPad oyunlarına aylık abonelik sistemi getiriyor. Şu an için yalnızca Big Fish Games’in içinde olduğu ödeme sistemi ile iPad kullanıcıları tek tek oyunları cihazlarına indirmek yerine aylık belli bir ücret karşılığında, belirli limitlerle, belirli oyunları çevrim içi olarak oynayabiliyor.

Advertisement

Big Fish Games’in elinde şu an için indirilebilir 99 iPad oyunu bulunuyor. Yeni ödemi sistemiyle bu oyunları tek tek satın alarak iPad’e yüklemek gerekmiyor. Bunun yerine tek bir uygulama üzerinden seçilen oyunlar, Wi-Fi bağlantısı üzerinden bir ay boyunca çevrim içi olarak oynanıyor. İlk dönemde aylık abonelik bedelinin 4,99 dolar olacağı belirtiliyor. Yeni yılın ardından ise daha çok oyunla birlikte bu fiyatın 6,99 dolara çıkması bekleniyor. Big Fish, aynı sistemin ücretsiz versiyonunu için de çalışıyor. Ancak bu versiyonda oyunlar günde en fazla yarım saat oynanabiliyor ve içinde reklamlar görüntüleniyor.

Big Fish’in elde edeceği sonuca göre diğer oyun şirketlerine de bu ödeme sisteminin kapısının açılması mümkün görünüyor.