reklamı kapat

POPÜLER

Apple Online Store Türkiye kullanıma açıldı

İlk Apple mağazasının ne zaman açılacağı hakkındaki söylentiler devam ederken bu gece sürpriz bir şekilde Apple Online Store Türkiye’de store.apple.com/tr satış yapmaya başladı. Apple Online Store, Türkiye lansmanına özel olarak; Apple ürünleriyle süslenmiş geleneksel Türk çay bardağı motifli “Her zaman bekleriz” mesajıyla ziyaretçileri karşılıyor.

ÜCRETSİZ GÖNDERİM, ÜCRETSİZ İADE
Apple Online Store ilk dikkati çekenlerden biri ücretsiz ürün gönderim ve ücretsiz ürün iadesi. Ücretsiz gönderimler için belirlenen alt limit KDV dahil 235 TL. Sitede taksitle satış imkanı bulunduğu gibi havale ile yapılan alışverişlerde %4’lük bir fiyat avantajı da sunuluyor. Şu an da site üzerinden 2.063 TL’den başlayan fiyatlarla iPhone 5s ve 1.775 TL’den başlayan fiyatlarla iPhone 5c online olarak satın alınabiliyor. Havale ile satışta belirlenen peşin fiyatlarıyla Apple Online Store, şu an Avea ve Turkcell’e göre iPhone 5s ve iPhone 5c satın alma açısından daha avantajlı durumda.

ÜRÜN ÇEŞİTLERİ
Sitede yurt dışı örneklerinde olduğu gibi Mac, iPhone, iPad, iPod ve aksesuar kategorilerinde ürün satışı yapılıyor. iPhone 5s ve iPhone 5c’nin resmi olarak satışa sunulduğu ilk günde site üzerinden orijinal Apple aksesuarlarının ve Withings, Fitbit gibi Türkiye’de ürünlerinin temini oldukça zor markaların yer alıyor olması sevindirici. Apple Online Store’da iPad, iPod touch ve iPod nano’ya lazer baskıyla kişisel mesaj yazdırma ve Mac’ler için özel yapılandırma seçeneği de bulunuyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Apple Online Store Türkiye kullanıma açıldı” için 3 cevap

  1. Aşarhan Büyükgenç dedi ki:

    Ayrıca fotoğraflarını apple’a yollayıp digital baskı olarak alabiliyorsun, bir çok marka giriş yapmış ve fiyat karşılaştırmasını Amerika’ya göre yaparsak 1000TL daha fazla, Avrupa ülkeleriyle 100€ -maksimum- bir fark var. Tabii ürünlere göre değişiklik gösteriyor. Herhangi bir durumda ücretsiz danışma hattından bilgi alabiliyor ya da online store gibi yararlanarak sipariş verebiliyorsunuz. Ayrıca online store’da çalışmak isteyen arkadaşlar ocak ayından itibaren müşteri hizmetlerinde part time çalışabiliyorlar.

  2. schizophrenia dedi ki:

    mac fiyatlarında daha önceki rakamlara göre bir avantaj sağlamıyor ne yazık ki ama en azından tüm modellere erişmek mümkün olacak bundan sonra.

  3. Hatice dedi ki:

    Türkiye’de apple store açıldı ama çok büyük bir sorun var. Ben iphone satın alırken kredi kartı puanımla almak istedim sistem kabul etmedi ama buna rağmen apple benim kredi kartımdan para çekti. Ama faturası bile ortada yok.