reklamı kapat

POPÜLER

apple
apple
apple

Apple Türkiye’de trafik desteği sunmaya başladı

Apple, Türkiye’deki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Türkçe parçaların çoğunu kısa bir süre önce Apple Music üzerinden kullanıcılarla buluşturan Apple şimdi de harita uygulamasındaki trafik desteğini Türkiye’de sunmaya başladı.

Uzun zamandır beklenen bu desteğini sessiz sedasız hizmete sokan Apple, şu an itibarıyla Türkiye’nin tamamında trafik bilgisini paylaşmaya başladı. Kullanıcıların trafik bilgisini görebilmesi için harita uygulamasında sağ alt köşede yer alan “i” ikonuna ve ardından “Trafiği Göster“e tıklaması gerekiyor. iOS uygulaması haricinde OS X El Capitan’da da bu desteğin kullanabileceğini belirtelim.

Trafik bilgisini Apple’ın masaüstü veya dizüstü bilgisayarları üzerinden ulaşmayı düşünüyorsanız harita uygulamasını açtıktan sonra sol alt köşede yer alan “Göster” tuşuna tıklamanız ve ardından “Trafiği Göster”e basmanız gerektiğinin altını çizelim. Google Maps’te olduğu gibi trafik bilgisini trafiğin yoğunluğuna göre farklı renklerde sunan Apple, trafik yoğunlaştıkça yolların rengini önce turuncu renkte, daha sıkışık bir trafikte ise kırmızı renkte sunuyor. Canlı trafik koşulları haricinde uygulama kaza veya yolla ilgi de bilgi paylaşabiliyor.