reklamı kapat

POPÜLER

Apple ve Google Ubisoft Rainbow Six Siege klonu Area F2

Apple ve Google’ı mahkemeye veren Ubisoft amacına ulaştı

Dünyanın en büyük oyun firmalarından Ubisoft, kısa süre önce Rainbow Six Siege klonu Area F2 için Apple ve Google‘ı mahkemeye vermişti.

iOS ve Android için Çin merkezli Alibaba Group tarafından geliştirilen Area F2 oyunu, popüler Rainbow Six Siege oyununun birebir aynısı yani klonu olmasıyla Ubisoft’u oldukça kızdırmıştı. Haklı olarak firma bu oyunun Play Store ve App Store içerisinden kaldırılmasını istemiş ancak Apple ve Google her şey açık açık ortada olmasına rağmen gerekli adımı atmamıştı. İşte bu yüzden Ubisoft geçtiğimiz hafta yapması gerekeni yaptı ve her iki teknoloji devini de mahkemeye verdi. İşte bu durum ilk meyvesini vermiş gibi görünüyor. Çünkü Area F2 oyununun şu an Play Store’dan kaldırıldığı açıklanıyor. Bu işlemin direkt olarak geliştirici kararıyla yapıldığı da gelen bilgiler arasında. Apple tarafındaki durum ise şimdilik netlik kazanmış değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ubisoft şu sıralar sık sık Assassin’s Creed Valhalla ile gündeme geliyor

Ancak firmanın yeni oyunu birçok kişiyi üzecek bir yeni nesil detayıyla geliyor. Ubisoft’tan yapılan açıklamaya göre yeni tanıtılan Assassin’s Creed Valhalla,  yenil nesil oyun konsolu Xbox Series X üzerinde 4K 30 FPS çalışıyor. Burada 4K 60 FPS beklentisini rafa kaldıran firma, 2020 sonunda çıkacak konsol için daha şimdiden üzücü bir haber veriyor. Çünkü kişiler artık yeni nesilde 4K 60 FPS’yi standart olarak görmek istiyor. Konsol için sık sık özel optimize edilen oyunların 4K 120 FPS deneyim sunacağı aktarılıyor. Bu açıdan 2021’de raflardaki yerini alacak bir konsol için 30 FPS açıklaması gerçekten üzücü duruyor.

İlgili Video