reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch 2 Concept

Apple Watch 2’de hücresel ağ sürprizi

Geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruyla Apple Watch uygulamalarında iPhone ile bağımsız çalışmayı şartlar arasına ekleyeceklerini açıklayan Apple, bunun da ilerisine giderek telefona tamamen ihtiyaç bırakmayan bir Apple Watch üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Eğer iddialar doğruysa Apple Watch 2 bağlantı anlamında çok büyük bir yenilikle geliyor.

İddialara göre tıpkı akıllı telefon gibi çalışacak olan yeni Apple Watch, artık başlı başına kullanılabilir hale geliyor. Ayrı bir veri planı gerektireceği söylenen Apple Watch 2’nin sesli konuşma, GPS ve iMessage ile mesajlaşma özellikleriyle birlikte geleceği iddia ediliyor. Bunun yanı sıra cihazın yine kendi başına internete bağlanarak Apple Music üzerinden müzikleri açabileceği de söylenenler arasında yer alıyor.

Ortaya çıkan ilk iddialar Apple Watch 2’nin daha ince bir yapıda olabileceğini göstermişti. Fakat tahminlerle arası epey iyi olan analist Ming-Chi Kuo‘nun belirttiğine göre Apple Watch 2 tasarımsal olarak herhangi bir değişiklik barındırmayacak ve en önemli değişiklikleri gövdenin içerisinde yaşayacak. İddiaların ne kadar doğru olduğunu öğrenmemiz için etkinlik tarihini beklemekten başka çare görünmüyor.