reklamı kapat

POPÜLER

apple

Apple Watch ve Moto 360 karşılaştırması

Apple etkinliğinin yıldızı şüphesiz Apple Watch oldu. Tasarımı ve özellikleriyle hem Apple hayranlarının hem de teknoloji meraklılarının ilgisini çeken akıllı saat, her zevke ve ortama uygun kasa ve kayış seçenekleriyle göze çarpıyor. 38 ve 42 mm’lik iki boyutu bulunan saat, Apple Watch, Apple Watch Sport ve Apple Watch Edition olmak üzere toplamda üç farklı modelde sunuluyor.

Apple Watch’un gövdesinde paslanmaz çelik, alüminyum ve 18 karat altın malzeme seçenekleri yer alırken Moto 360’ın gövdesinde sadece paslanmaz çelik malzeme seçeneği bulunuyor. Deri, paslanmaz çelik ve plastik malzemeleri Apple Watch’un sunduğu kayış seçenekleri olarak karşımıza çıkarken deri ve paslanmak çelik kayış seçeneklerine sahip Motorola’da plastik kayış yer almıyor. Çoklu dokunma özelliğine destek veren dokunmatik Retina ekranlı saatlerden Apple Watch Sport Ion-X ile güçlendirilmiş camla kaplıyken, Apple Watch ve Apple Watch Edition safir ekranlarla, Moto 360 ise Gorilla Glass 3 ile kaplı.

apple
Apple Watch ve Apple Watch Edition’da kullanılan safir ekranların elmastan sonra dünyanın en sert saydam maddesi olduğunu belirtelim. Apple Watch, bağımsız bir müzik çalar destğine sahipken Moto 360’da böyle bir özellik bulunmuyor. Apple Watch’un kredi kartlarının yerini almaya hazırlanan mobil ödeme sistemi Apple Pay ile uyumlu olması Moto 360’dan ayrılmasını sağlıyor. İki cihazı birbirinden ayıran diğer farkları aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.

Apple Watch Moto 360
İşlemci Apple S1 TI OMAP 3
Ekran 1,53 / 1,33 inç (Çözünürlük ve piksel yoğunluk belli değil), Safir veya Ion-X ile kaplı, basınca duyarlı 1,56 inç (320×290), 205 ppi, Gorilla Glass 3 ile kaplı
Kamera Yok Yok
Malzeme (gövde) Paslanmaz çelik, alüminyum, 18 karat altın Paslanmaz çelik
Kalp ritmi sensörü Var Var
NFC ödeme Var, (Apple Pay ile) Yok
Navigasyon  Var  Var
Telefon görüşmesi Var Yok
Arayüz kullanımı Multitouch, ses, Digital Crown Multitouch, ses
Kayış renk seçenekleri Çok sayıda Siyah ve gri
Suya dayanıklılık Su sıçramalarına karşı dayanıklı IP67
Ses kontrolü Siri Google Now
Pil Belli değil 320 mAh
Şarj yöntemi Manyetik indüksiyon Kablosuz (Qi)
Ağırlık Belli değil 60 gram
Fiyat 349 dolardan başlayan 249 dolar

İLGİLİ HABERLER