reklamı kapat

POPÜLER

Apple’dan İstanbul’da 23 Nisan sürprizi

Apple‘ın sokak ve caddeleri birer açık hava galerisine çeviren, World Gallery (Dünya Galerisi*) kampanyası Türkiye’de büyük bir sürprizle yenilendi. World Gallery dahilindeki açık hava reklamları Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için dünyanın çeşitli yerlerindeki fotoğrafçıların çektiği çocuk portreleriyle renklendi. Dünyanın dört bir yanından paylaşılıp seçilen 18 farklı fotoğrafçının çektiği çocuk fotoğrafları 5 Mayıs tarihine kadar İstanbul’da çeşitli açık hava mecralarında sergilenecek.

salih-kelleci
World Gallery dahilinde sergilenecek olan bu portrelerden biri de Türkiye’den Salih Kelleci’ye ait. Salih Kelleci İzmit’te yaşayan bir Elektronik Mühendisi. 4 buçuk yaşındaki kızının bu fotoğrafını iPhone 6s’in arka kamerası ile hiçbir ek uygulama ve aksesuar kullanmadan çekmiş. Diğer fotoğraflardan örneklere haberin girişinde yer alan galeriden ulaşabilirsiniz.

*Dünya Galerisi
• Dünyanın çeşitli yerlerinde yaşayan 41 kişinin çektiği 53 resimden oluşuyor ve 26 ülkede, 85 şehirde sergileniyor.
• Her gün iPhone kullanan amatörlerin ve profesyonel fotoğrafçıların çektikleri resimlerin karma bir şekilde bir araya getirildiği bu yılın galerisi, gündelik anların güzelliğini yansıtan bir sergi oluşturmak için insani bir yaklaşımı benimsiyor ve insanlara odaklanıyor.
• Günümüzün mobil görsel kültürünü vurgulayan bu galeride çok sayıda fotoğraf arasından bulunan, özel olarak bu galeri için çekilmemiş iPhone 6s fotoğrafları yer alıyor. Bu fotoğraflar açık hava ve basılı reklam kampanyaları aracılığıyla paylaşılıyor. Bu girişimin coğrafi ölçeği onu muhtemelen tarihteki en büyük mobil fotoğraf galerisi yapıyor.