reklamı kapat

POPÜLER

FineWoven

Apple’ın “FineWoven / Mikro Dokuma” iPhone 15 kılıfları halen eleştiriliyor

 - Güncelleme: 26 Şubat 2024 17:06

iPhone 15 ailesinin FineWoven ya da Türkçe adıyla Mikro Dokuma kılıfları, kullanıcılar tarafından eleştirilmeye devam ediliyor.

iPhone 15 ailesinin FineWoven / Mikro Dokuma kılıfları için Türkiye’de tam 2.159 TL verilmesi gerekiyorPeki kılıflar gerçek kullanımda nasıl bir deneyim sunuyor? İlk incelemeler hiç ama hiç iyi gelmemişti. Bir kullanıcı yeni kılıflar için, “Apple kalitesinden ziyade Amazon’dan alınan 10 dolarlık ucuz bir kılıf gibi hissettiriyor” yorumunda bulunmuştu. Çoğu kişinin aldıktan kısa süre sonra iade ettiği FineWoven / Mikro Dokuma kılıflar hakkında The Verge’den Alison Johnson, “Gerçekten çok kötü” yorumunda bulunmuş ve söylemini bir adım daha ileriye taşıyarak, “FineWoven” aksesuar serisini “Kategorik açıdan berbat” cümlesiyle tanımlamıştı. Kılıflar hakkında bir kişi ise, “Neredeyse bir karton gibi ucuz hissettirdi” yorumunda bulunmuştu. Aradan çok uzun zaman geçmesine rağmen kılıflara eleştiriler halen gelmeye devam ediyor çünkü iade etmeden kullananların kılıfları son aşamada gerçekten berbat bir hal aldı. Bu konuda gelen en son örnekler aşağıda yer alırken, Apple bu ürünlerde herhangi bir malzeme güncellemesi ise yapmadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

22 Eylül tarihinde telefonlar ile birlikte elde edilebilir hale gelen bu eski deri kılıfların yerini alan yeni çevreci kılıflar hakkında Apple Türkiye şunları aktarıyordu: “Dayanıklı mikro kumaştan yapılan malzeme, süet gibi yumuşak bir his veriyor. Mikro Dokuma malzeme, dünya düşünülerek tasarlandı. %68 oranında son kullanım sonrası geri dönüştürülmüş içerikten üretiliyor ve deriyle karşılaştırıldığında karbon emisyonlarını önemli ölçüde düşürüyor. Hızlıca yerine oturan kılıf, ekstra kalınlık yaratmadan iPhone’unuza tam uyum sağlıyor.” Bu kılıflar hakkında Apple’dan bilinmesi önemli bir uyarı da gelmişti: “Mikro Dokuma malzeme, zaman içinde yıpranabilir. MagSafe aksesuarlarıyla temas sonrasında hafif izler kalabiliyor. Bu konuyla ilgili endişeleriniz varsa, iPhone 15 Pro için Silikon Kılıf veya Şeffaf Kılıf kullanmanızı öneriyoruz.” 

iPhone 15 ailesi ve yeni kılıfalar yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli