reklamı kapat

POPÜLER

Arkadaşlarınızla sanal dünyada sohbet edebileceğiniz VR uygulaması [Video]

Sanal gerçeklik teknolojisi yalnızca oyun oynama veya film izleme alışkanlıklarımızı değiştirmekle yetinmiyor, insanlarla olan tüm iletişimimizi baştan aşağı değiştirmeyi planlıyor. VTime adlı uygulama, sanal ortamda arkadaşlarınızla buluşup sohbet etmeyi mümkün hale getiriyor.

Samsung Gear VR, Oculus Rift ve Google Cardboard’da kullanılabilen uygulama, aile üyeleri veya arkadaşlarla bir araya gelmek isteyen ancak yayıldığı koltuktan kalkmayı düşünmeyenlere hitap ediyor. Uygulamayı kullanan kişiler, seçtikleri bir arkaplanda kendilerine bir karakter seçerek konuşmaya başlıyor. Seçilen arkaplan bir salon, ateşin başı ve hatta uzay boşluğu olabiliyor. Kişiler burada sohbet edebildiği gibi fotoğraf paylaşımı da yapabiliyor ve paylaşılan fotoğrafı sanal ortamda herkes görebiliyor.

2000’lerda moda olan chat odalarının günümüzde uyarlanmış hali olarak düşünebileceğimiz VTime şu anda Google Cardboard ve Gear VR için indirilebilir durumda. Oculus Rift kullanıcıları ise mobil için hazırlanmış ve erken erişimde olan uygulamaya erişim sağlayabiliyor. Tam sürümün önümüzdeki dönemlerde indirmeye sunulması bekleniyor.