reklamı kapat

POPÜLER

Asus ROG Ally LOG Tasarım

Asus ROG Ally oyun cihazı Türkiye’de satışa sunuldu

 - Güncelleme: 01 Haziran 2023 16:44

Geçtiğimiz hafta küresel olarak lanse edilen oyun cihazı Asus ROG Ally için beklenen resmi Türkiye fiyatı bugün açıklandı.

Güncelleme 16:43: Ürünün fiyatı yine 25.999 TL seviyesine çekildi.

Güncelleme 14:57: Ürünün fiyatı maalesef 27.999 TL olarak değiştirildi.

Asus ROG Ally, güçlü bir portatif oyun PC’si olarak Türkiye’de de ön satışa açıldı. Modelin Z1 Extreme işlemciye sahip olan üst seviye versiyonu için açıklanan resmi Türkiye fiyatı ise tam 25.999 TL oldu. Bu fiyat etiketiyle Türkiye’de işi çok zor olan ürünün, Z1 işlemcili alt versiyonu henüz Türkiye’de listelenmiş değil. Bir kez daha üzerinden geçmek adına ROG Ally direkt olarak Windows 11 işletim sistemi kullanıyor ve gücünü AMD imzalı “Ryzen Z1″ serisi işlemcilerden (Tüm önemli detaylarına burada ulaşabilirsiniz) alıyor. İki farklı fan ile soğutulan ürün, 120 Hz yenileme hızına sahip 500 nit’lik bir 7 inç 1920×1080 piksel ekrana (7 ms tepki süresi) sahip ve şirketin ROG XG Mobile eGPU (Harici GPU / ekran kartı) ünitesine bağlanarak çok daha yüksek bir oyun performansı sunabiliyor. Bu ünite tek başına çok ama çok pahalıya satılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En üstte 16 GB LPDDR5 çift kanal RAM ile donatılan ROG Ally, 512 GB’lık PCIe Gen4 SSD ile geliyor ve aynı zamanda UHS-II microSD yuvasını da bünyesinde taşıyor. Steam için tam destek verildiği açıklanan ürün, 608 gramlık bir ağırlığa sahip ve Dolby Atmos desteğini de eksik etmiyor. Parmak izi sensörü bulunan Ally, Wi-Fi 6E ile stabil bir kablosuz bağlantı sunabiliyor ve ön kısmında çift hoparlör taşıyor. 608 gramlık bir ağırlığı bulunan ve Steam Deck’ten biraz daha ufak olan Ally, 65W’lık şarj adaptörü ile geliyor 40 Wh lityum-iyon batarya üzerine kuruluyor. Bu batarya ile model ortalama 1 saat 40 dakikalık bir oyun keyif sunabiliyor. Bu kullanım ömrü, yine 40 Wh lityum-iyon batarya taşıyan daha güçsüz Steam Deck ile hemen hemen aynı seviyede yer alıyor. Yurt dışında 599 dolardan başlayan Cihazın resmi Türkiye sayfasına burada ulaşabilirsiniz. Bu sayfada aktarıldığı kadarıyla cihaz 3 Aylık Xbox Game Pass Ultimate hediyesine sahip.

Bu arada ürün için güzel bir haber de geldi. Cihaz yapılan ilk incelemelerinde gösterdiği performans ile aşırı iyi görünmemişti. Bu durum çıkarılan en son firmware yani yazılım güncellemeleri ile değiştirildi. Model artık ilk incelemelerde gösterilenden daha yüksek performans (Yüzde 20’lik bir artıştan bahsediliyor) ortaya koyuyor. Asus’un ürün alım kararlarını ciddi şekilde etkileyen incelemelere bitmemiş firmware göndermesi çok garip görünüyor.

Asus ROG Ally Türkiye fiyatı yanında bu da ilginizi çekebilir: Katlanabilir yapıda hazırlanan inanılmaz televizyon: C Seed N1