reklamı kapat

POPÜLER

Asus VivoBook Pro incelemesi

asus1

YÜKSEK PERFORMANS

Yazının başlarında da belirttiğimiz üzere bilgisayarda 15,6 inçlik ekranda Full HD çözünürlük sunuluyor. Mat ekran, güneş ışığı altında görülebilirliği büyük oranda arttırıyor. ASUS EyeCare özelliği sayesinde göze zararlı olduğu bilinen mavi ışığın oranı yüzde 33 oranında azaltılıyor. Ekranda görüntülerin gayet keskin göründüğünü ve parlaklığın da yeterli olduğunu belirtelim. VivoBook Pro gücünü Intel i7 işlemciden alıyor. 8 çekirdekli bu işlemci 2.6 GHz frekansında çalışıyor. Ekran kartı tarafına baktığımızda yine üst seviye bir donanımla karşılaşıyoruz. Nvidia GTX 960M, yüksek performansıyla günlük kullanımda yarı yolda bırakmadığı gibi bilgisayarı zorlayan görsel odaklı yazılımlarda ve oyunlarda da başarılı bir performans sunuyor.

Asus VivoBook Pro bilgisayarla günümüzün birçok oyunlarını ortalama veya üzerinde ayarlarda oynayabileceğinizi söyleyebiliriz.

16 GB RAM ile birlikte gelen bilgisayarın bizim incelediğimiz sürümünde 128 GB SSD bulunuyor. İstendiği takdirde 2 TB’a kadar depolama seçeneklerinden biri seçilebiliyor. 4 hücreli 3.200 mAh pilin kullanıldığı cihaz, Full HD ekrana sahip olması ve yüksek performanslı donanımıyla ortalama 4 saatlik bir kullanım sunuyor. Ağır yük altında bu süre 3 buçuk saate kadar gerileyebilirken uygun aydınlatma düzeyinde ve işlemciye fazla güç bindirilmeden daha uzun süre kullanılabiliyor.

Sonuç olarak Asus VivoBook Pro oldukça güçlü ve profesyonel kullanıcıların hemen her ihtiyacına rahatlıkla cevap verebiliyor. Bu yüksek güç nedeniyle pilin çok uzun süre dayanmaması ve cihazın biraz kalın ve ağır olması gibi detayları önemsemediğiniz takdirde bu bilgisayarı tercih etmemeniz için hiçbir neden yok.