reklamı kapat

POPÜLER

asus
asus

Asus yeni mini bilgisayarlarını görücüye çıkardı

Asus, yüksek performans sunan iki yeni mini bilgisayarını görücüye çıkardı. Asus VivoMini ailesine katılan VivoMini VC65 ve VC65R, şık modüler tasarımlarıyla göze çarpıyor. Bilgisayarları birbirinden ayıran fark ise sahip oldukları depolama alanları ve RAID desteği.

İlk model tek depolama modülü ile iki adet 2,5 inçlik sürücü, diğer model ise iki modül ile dört adet 2,5 inçlik sürücü imkanı sunuyor. Asus’un belirttiğine göre dört adet 2,5 inçlik sürücünün yer aldığı model dünyanın en küçük 4 adet sürücü yuvasını barındıran mini bilgisayarı. Bununla birlikte VivoMini VC65R modelinde RAID desteği bulunuyor. Bu desteğin NAS veya mini server sistemler için ideal olduğunu belirtelim. Farklı konfigürasyon seçenekleriyle satın alınabilen bilgisayarlardan VC65’te dört adet USB 3.0, VC65R’de ise altı adet USB 3.0 yer alıyor. Altıncı nesil Intel Skylake işlemcilerinden güç alan bilgisayar Core-i3 6300T, Core-i5 6600T ve Core-i7 6700T işlemci seçenekleri sunuyor.

SD kart okuyucu, Bluetooth 4.0, HDMI, VGA ve DisplayPort bilgisayarların sunduğu bağlantı seçenekleri arasında. Asus’un yeni mini bilgisayarlarının  ne zaman ve ne gibi bir fiyattan satışa sunulacağı şu an için bilinmiyor. Ancak her iki modelin de çok yakında satışa sunulma olasılığı kuvvetle muhtemel.