reklamı kapat

POPÜLER

Asus ZenFone Max incelemesi

Asus ZenFone Max

İŞLEMCİ VE KAMERA PERFORMANSI

ZenFone Max’ın kalbinde 1,2 Ghz hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 410 işlemci, 2 GB RAM ve Adreno 306 grafik işlemcisi yatıyor. Pil ömrünün uzun olmasında yüksek kapasiteli pille birlikte büyük katkı sağlayan bu işlemci günlük olarak kullandığımız tüm uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırıyor. Real Racing 3, Mortal Kombat X ve FIFA 16 gibi performans gerektiren oyunlar oynadığımızda da hiçbir duraksama yaşamadık.

AnTuTu uygulamasında performansla ilgili olarak yaptığımız testte 25.779 puan alan ZenFone Max, 71.588 skor alan Nexus 6 ve 65.507 puan alan LG G4’ün epeyce gerisinde kaldı.

Telefon Geekbench 3 testinde ise tek çekirdek performansında 480 puan, çoklu çekirdek performansında 1481 puan aldı. 5.0.2 yüklü olarak gelen telefonda 720p çözünürlüklü 5,5 inçlik ekran kullanılıyor. Ekran çözünürlüğü 1280×720 piksel olsa da ZenFone Max’taki ekranın parlaklık ve keskinlik açısından gayet yeterli olduğunu belirtelim. Aynı zamanda bu çözünürlük değerinin kullanılması telefonun pil ömrünün daha uzun olmasına da büyük katkı sağlıyor.

Gorilla Glass 4
Ekran buna ek olarak ZenFone 2’den farklı olarak Gorilla Glass 4’le kaplı. Bu kaplama sayesinde telefonun ekranı çizilmelere karşı daha dayanıkı hale getirilmiş. ZenFone 2, ZenFone Selfie ve 6 inçlik ZenFone 2 Laser’de Wi-Fi ac bağlantısı yer alırken ZenFone Max daha hızlı Wi-Fi deneyimi sunan bu bağlantıya ne yazık ki destek vermiyor. Siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahip olan telefonun arkasında ZenFone 2 Laser modelinde de olduğu gibi lazer otomatik odaklamalı ve f/2.0 diyagramlı 13 megapiksel arka kamera yer alıyor. Bu kameraya çift tonlu LED flaş eşlik ediyor. Telefon lazer otomatik netleme özelliğiyle 0,03 saniyede odaklama yapabiliyor İyi bir ışıklandırmada ortalamanın üzerinde bir performans sergileyen kamera ışığın yetersiz kaldığı koşullarda çekilen bazı karelerde az da olsa gren sunduğunu söyleyelim. ZenUI arayüzünün kullanıldığı telefonun ekranını açmadan ekrana bazı işaretler çizerek hızlıca istenen uygulama açılabiliyor. Örneğin arka kamerayı açmak için ekrana Camera’nın C’sini; ön kamera için de Selfie’nin S’sini çizmek yeterli.