reklamı kapat

POPÜLER

Asus’tan 4 litrelik masaüstü oyun sistemi: ROG GR8 II [Video]

CES 2017 son buldu ancak oyun sistemlerine dair heyecan verici açıklamaların arkası kesilmiyor. Şimdi de Asus, ROG GR8 II‘yi duyurdu.

Asus’un 2006 senesinden beri kullanıcılarla buluşturduğu Republic of Gamers ailesine yeni bir cihaz dahil oluyor. İsminden de anlaşılabileceği üzere bu sistem üç sene önce piyasaya sürülen GR8’in halefi olarak karşımıza çıkıyor. Kısaca ROG GR8 II ismiyle anılan masaüstü bilgisayar sistemi VR teknolojileriyle de kullanılmaya uygun. Dört litrelik bu kasa kompleks bir sistem sayesinde oldukça sessiz bir şekilde soğutuluyor.

Cihaza sahip olmak isteyen kullanıcılar Core i7 ve i5 işlemci arasında tercih yapabiliyor. 32 GB DDR4 RAM ve Nvidia GeForce GTX 1060 grafik işlemciden aldığı güçle günümüzde ihtiyaç duyulan VR gereksinimlerini sağlıyor. Bu masaüstü sistemin özellikle Oculus Rift VR ile birlikte iyi çalıştığı dile getiriliyor. Cihazda iki USB 3.1, Type-C ve Type-A girişi, dört tane de USB 3.0 girişi bulunuyor.

Masaüstü bilgisayarlarda oyun oynamayı sevenlerin ilgisini çeken ROG GR8 II‘nin ne zaman piyasaya sürüleceği ya da satış ücretinin ne olacağı henüz bilinmiyor.

VİDEO