reklamı kapat

POPÜLER

Asus ROG Strix II

Asus’tan oyun tutkunlarını heyacanlandıracak haber

Asus, ROG Strix II serisine iki yeni üye daha kazandırıyor.

CES Fuarı’nda tanıtılan ROG Strix SCAR II ve ROG Strix HERO II bünyesinde barındırdığı Nvidia GeForce RTX grafik kartlarıyla oyun deneyimine önem veren kullanıcıları hedef alıyor.

Her iki modelde de ses seviyesi ve sesini kısmak için özel kısayol tuşlarıyla tamamlanmış masaüstü tarzı klavyeler bulunuyor. Diğer birçok ASUS ROG dizüstü bilgisayar gibi, her iki Strix modelinde ayrıca logo ve kapak çevresinde daha fazla aydınlatma ve ön kısımda dağınık bir şerit yer alıyor. ASUS’a göre, ışık çubuğu bir “Aura Sync” parıltısı oluşturuyor ve çeşitli desen ve renklerde özelleştirilebiliyor.

Scar II, 15,6 inç ve 17,3 inç boyutlarında geliyor. Bilgisayar 144Hz yenileme hızı ve 3 ms yanıt süresi sunuyor. NVIDIA GeForce RTX 2060 grafik kartının tercih edildiği bilgisatarı GeForce RTX 2070 modeliyle de satın almak mümkün.

Hero II modeli ise MOBA’lar için üretilmiş durumda ve tasarımı biraz daha ince. Scar II, WASD tuşlarını vurgularken, Hero II’nin QWER satırına yarı saydam bir tuş kapağı bulunuyor. Hero, GeForce RTX 2060 grafikleriyle birlikte geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus’un yeni dizüstü bilgisayarlarının fiyatları açıklandı mı?

Her iki dizüstü bilgisayarda da altı çekirdekli Intel Core i7-8750H işlemci ve 32GB RAM yer alıyor. Dizüstü bilgisayarların fiyatlandırmasıyla ilgili bir bilgi ise henüz açığa çıkmış değil. Bilgisayarlar önümüzdeki birkaç ay içinde piyasaya sunulacak.

İlginizi çekebilir

Alienware m17 tanıtımı