reklamı kapat

POPÜLER

Asus GX700
Asus GX700

Asus’un 20 bin TL’lik oyun canavarı sınırlı sayıda Türkiye’de

Asus, sınırlı sayıda ürettiği dünyanın ilk sıvı soğutmalı oyun dizüstü bilgisayarını Türkiye’de satışa sundu. Takıp çıkarılabilir soğutma modülü Hidro Overclock sistemi ile oyun tutkunlarına gerçek anlamda masaüstü oyun performansı sunan GX700, kullanıcıların tüm beklentisini karşılayacak özellikleri bünyesinde barındırıyor. 

2,7 GHz’lik Core i7 işlemciden ve Nvidia GeForce GTX980 ekran kartından güç alan bilgisayar 32 GB’a kadar RAM desteği sunuyor. Dünyanın ilk 4K oyun dizüstüsü olma ünvanını da elinde bulunduran GX700’de 3840 x 2160 piksel çözünürlüklü 17,3 inçlik ekran kullanılıyor. 512 GB’lık SSD depolama kapasitesine sahip olan bilgisayar pil dahil 3,6 kilogram ağırlığında.  

GX700 içerisinde ısı yayan bileşenlerin etrafında sıvı soğutmayı dolaştıran bir pompa kullanan sistem sayesinde, iki radyatörün yer aldığı soğutma modülünden geçen sıvı soğutma, ısıyı dağıtıyor. Soğutma modülü ve GX700 arasındaki ROG patentli bağlantı ise sıvı soğutmanın sızdırma olmaksızın dolaşımını sağlıyor. Bu soğutucu; alüminyum, demir, çelik ve bakır alaşımlar da dahil tüm bileşen ve materyaller için paslanmaya karşı bir koruma da sunuyor. Organik asit inhibitörlerinin düşük azalma oranı, kovuklaşma yıpranmasını önleyici katkı maddelerine ihtiyacı ortadan kaldırıyor, normalde olağan inhibitör testleri için gerekli olan bakım kesintilerini ve inhibitör konsantrasyonunu devam ettirmek için katkı maddesi koymayı azaltıyor. 

Türkiye’de sadece dört adet bulunan Asus GX700’ün satış fiyatı ise tam 19.999 TL.