reklamı kapat

POPÜLER

Asus ZenFone 3 Deluxe

Asus’un Bluetooth 5.0’lı amiral gemisi ortaya çıktı

Akıllı telefon piyasasının önde gelen şirketlerinden biri Asus değil belki ancak bu durum Asus’un her yıl birbirinden başarılı telefonlar geliştirdiği gerçeğini değiştirmiyor. Giriş seviyesinden üst seviyeye kadar farklı telefon modelleriyle karşımıza çıkan Asus’un sunduğu en büyük avantajlardan biri ise fiyat oluyor. Asus’un merakla beklenen amiral gemisi telefonu bluetooth sertifikasını alırken ortaya çıktı.

Asus’un ortaya çıkan bu yeni telefonunun model numarası ZS551KL olarak belirtilmiş durumda. Bu da cihazın Asus Zenfone 4’ün yeni bir varyasyonu olacağını gösteriyor. Söz konusu telefonun Deluxe veya Pro ekine sahip olacağı düşünülüyor. Daha önce piyasaya sürülmüş olan Zenfone Deluxe 3’ün ZS550KL model numarasına sahip olduğu göz önünde bulundurulduğunda yeni cihazın Zenfone 4 Deluxe olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Cihazın Bluetooth 5.0 sertifikası alması yeni nesil bir işlemci kullanacağının sinyallerini veriyor. Telefonun Bluetooth 5.0 ile gelmesi dışında hangi özelliklere sahip olacağı henüz bilinmiyor.

Kısa bir süre Asus X00ID kod adlı bambaşka bir cihaz ortaya çıkmıştı. Bu iki cihaz arasında herhangi bir bağlantı bulunmadığı düşünülüyor. Orta segmentte konumlanan bu cihazda 5,5 inç büyüklüğünde 720p ekrana yer veriliyordu. Cihazın işlemcisinin ise Snapdragon 430 olduğu belirtilmişti. Dolayısıyla bu cihazda Bluetooth 5.0 olmasının mümkün olmadığını söyleyebiliriz.

YORUMLAR