reklamı kapat

POPÜLER

Guillermo del Toro’nun yeni filminden ilk fragman gün yüzüne çıktı [Video]

Başarılı yönetmen Guillermo del Toro yeni filmi The Shape of Water ile beyaz perdeye geri dönmeye hazırlanıyor. Soğuk Savaş döneminde geçen bu film karanlık hikaye anlatımıyla öne çıkıyor.

Senaryosunu Guillermo del Toro ve Vanessa Taylor‘ın kaleme aldığı filmde geçmişe dönüyoruz. Soğuk Savaş döneminde tüm cepheler gizli ve tehlikeli bilimsel araştırmalar yürütüyor. Amerika hükümetinin gizli çalışmalarını yürüttüğü tesiste ise birçok değişik varlık gözlemleniyor. Biz ise olayları Elisa‘nın gözünden takip ediyoruz. Konuşamayan bu kadın tesiste temizlik işlerini üstleniyor. Ondan sadece işini yapması ve tesiste gördüklerini unutması bekleniyor. Fakat o temizlik yaptığı sırada laboratuvarda tutulan Amazon kökenli bir canlıyla tanışıyor. Uzak durması gerekirken onun da insanlar gibi olduğunu fark ediyor. Zamanla önyargısız bu canlıyla sağlam bir arkadaşlık geliştirmeye başlıyor. Onu kötü muamele gördüğü ortamdan kaçırmaya karar vermesiyle işler değişiyor.

Bu enteresan filmin başrolünde Sally Hawkins yer alıyor. Ona Michael Shannon, Octavia Spencer, Doug Jones, Richard Jenkins ve Michael Stuhlbarg gibi isimler de eşlik ediyor.

The Shape of Water yurt dışında 18 Aralık’ta izleyici karşısına çıkacak. Filmin Türkiye’deki gösterimi ise beklediğimizden geç bir tarih olan 16 Şubat 2018 olarak belirlendi. Bu karanlık hikayenin fragmanını hemen aşağıda bulabilirsiniz.

VİDEO