reklamı kapat

POPÜLER

Asus’un çift Full HD ekranlı yeni hibrit cihazı: Taichi 31

Asus, Full HD çözünürlüklü iki adet 13,3 inç ekrana sahip Ultrabook‘u Taichi 31‘i kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Hem tablet hem de dizüstü bilgisayar olarak kullanabileceğiniz Taichi 31, Windows 8 işletim sistemi ile birlikte geliyor. Asus Taichi 31, kapağı kapalı durumdayken Intel Core i7 veya i5 işlemcili ve SSD depolama birimine sahip yüksek performanslı bir tablete dönüşüyor. 10 noktadan çoklu dokunma desteğine sahip olan cihaz, birlikte gelen basınç hassasiyetli stylus kalemle not almanıza, dokümanlar üzerinde düzeltme ve eskiz çizimler yapabilmenize olanak tanıyor.

Cihazın kapağı açık durumdayken ise üç farklı kullanım imkanı kullanıcılara sunuluyor. Kapak içindeki ekran ile kullanıldığında arka aydınlatmalı klavyesi bulunan, Windows 8 komutlarını tam destekleyen touchpad’e sahip bir Ultrabook olarak kullanılabiliyor. Cihaz buna ek olarak iki ekranı aynı anda genişletilmiş masaüstü ve çoğaltılmış masaüstü modlarında kullanarak sunum veya videoları başkalarıyla kolayca paylaşabilme imkanı tanıyor. 178 derecelik izleme açısı sunan Asus Taichi 31’de IPS teknolojisine sahip çift Full HD ekran bulunuyor. Cihazın bağlantı noktaları arasında ise Intel WiDi, çift bant Wi-Fi ve USB 3.0 mevcut. Bang & Olufsen ICEpower ile birlikte geliştirilen Asus SonicMaster teknolojisi ise üstün ses kalitesini kullanıcılara sunuyor.

7 saate kadar kullanım imkanı bulunan cihazın 1080p (Full HD) video kaydı yapabilen, 5 megapiksellik, otomatik odaklamalı bir arka kamerası ve 720p HD video kaydı yapabilen ön kamerası da mevcut. CES Innovations Award 2013 jürisi, Asus Taichi’in tasarımından ve mobil PC’lere tamamen farklı yaklaşımından etkilenmiş ve iF Design Award 2013 komitesi de yenilikçi tasarımının arkasındaki vizyonu ödüle layık görmüş. Asus Taichi 31’in Türkiye’de satış fiyatı ve tarihi henüz belli değil.

Asus TaichiTM 31

YORUMLAR