reklamı kapat

POPÜLER

Asus’un sürpriz cihazı: Padfone [Güncellendi]

Asus’un, tablet mi yoksa akıllı telefon mu olacağı belli olmayan cihazının haberini geçtiğimiz hafta yapmıştık. Cihaz bugün basına tanıtılacaktı (ki henüz tanıtılmadı) ancak tanıtımın öncesinde bazı fotoğraflar (haberdeki fotoğraflar, Asus tarafından yayınlanan orijinal fotoğraflarla değiştirilmiştir) internete sızdı ve sıra dışı ürün hakkında konuşulmaya başlandı.
Asus Padfone
Asus PadFone olarak geçen cihaz, kapaklı bir tablet aslına bakılırsa. Tabletin arka yüzündeki bu kapağın altına Asus akıllı telefonunuzu yerleştiriyorsunuz ve artık akıllı telefon özelliklerine, kabiliyetlerine sahip bir tabletiniz oluyor. Tablette dikkat çeken bir ufak detay da akıllı telefonun yerleştirildiği kapağın üzerindeki delik. Bu delik, tam olarak telefonun kamerasının bulunduğu konuma denk geliyor. Yani telefonun kamerası aynı zamanda tabletin de kamerası oluyor.
Asus Padfone
İki cihaz arasındaki bağlantının nasıl sağlanacağına ilişkin bir detay yok ve sızan fotoğraflardan da bu pek anlaşılmıyor. Bunu ve cihaza ilişkin tüm detaylı bilgileri öğrenmek için bugünkü resmi açıklamayı beklememiz gerekecek.
Asus Padfone
GÜNCELLEME
Ve Asus Computex’te PadFone’un tanıtımını yaptı. Ürünün teknik özelliklerine dair detaylı açıklamalar yapılmadı ama fotoğraflar ve tanıtım videoları basına verildi. Fuara getirilen “dummy”lerden telefonun ekranının 4,3, tabletin ekranının da 10,1 olduğu anlaşılıyor ancak bunların da ürünlerin son halinde değişebileceği belirtiliyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Asus’un sürpriz cihazı: Padfone [Güncellendi]” için 2 cevap

  1. Sami dedi ki:

    iPad 2 den soğuttu beni bu videolar. Bence çok uçuk rakamda paiyasaya girer bu. Vede iPad 2 den vazgeçme zamanı geliyor sanırım artık 😉

  2. Can dedi ki:

    Apple in (ipad) onune gececegini sanmiyorum.Konsept guzel ama bu islerin sadece dis gorunusle yeterli olmadigini hepimiz biliyoruz.ipad kendine has ve surekli gelistirmekte oldugu ios u var.Diger firmalar android yada windows mobile a baglilar sonucta.