reklamı kapat

POPÜLER

Audi F1

Audi F1 takımının ilk pilotu Nico Hülkenberg oldu

Audi F1 takımının ilk pilotu Nico Hülkenberg oldu. Hülkenberg, Sauber ile çok yıllık bir sözleşme imzaladı ve 2026’da Audi fabrika takımı adına yarışacak.

Bu konuda yapılan açıklamada şunlar aktarıldı: “Audi’nin 2026 yılında Formula 1’de yer almasıyla ilgili çalışmalarında yeni bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz günlerde Sauber Grubu’nu tamamen devralma kararını açıklayan Audi, şimdi de takımın ilk pilotunu açıkladı: Nico Hülkenberg. Alman pilot, katıldığı 200’ün üzerinde F1 yarışında edindiği tecrübesiyle Audi’nin gelecekteki ekibinin gelişimine katkı sağlayacak. Yapılan antlaşmanın Audi’nin Formula 1 projesi için bir sonraki kilometre taşı niteliğinde olduğunu söyleyen Audi F1 fabrika takımı CEO’su Andreas Seidl “Hülkenberg hızı, deneyimi ve özverili ekip çalışmasıyla Audi’nin önümüzdeki yıldan itibaren 2026’ya girmesine katkı sağlayacak. En başından itibaren bu benzersiz projeyi birlikte ele alma konusunda karşılıklı büyük bir istek vardı. Nico güçlü bir kişilik. Onun profesyonel ve kişisel kararlılığı ve arzusu, hem aracın geliştirilmesinde hem de ekibin oluşturulmasında ilerleme kaydetmemize yardımcı olacak.” dedi.  Nico Hülkenberg ise: “Audi için yarışma ihtimali çok özel bir şey. Bir Alman üreticinin böyle bir kararlılıkla Formula 1’e girmesi benzersiz bir fırsat. Böyle bir otomobil markasının fabrika takımını Alman yapımı bir güç ünitesiyle temsil etmek benim için büyük bir onur.” sözleriyle duygularını ifade etti. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nico Hülkenberg ile yapılan antlaşmanın haberi, Mart ayında Sauber’in tamamen devralınması yönünde yapılan açıklamanın ve Oliver Hoffmann’ın Formula 1 oluşumunda Audi Yönetim Kurulu Genel Temsilcisi olarak atanmasının ardından geldi. Hoffmann bu görevde aynı zamanda tüm Sauber şirketlerinin yönetim kurullarına ve Neuburg tesisinde güç ünitesinin geliştirilmesinden sorumlu olan Audi Formula Racing GmbH’nin hissedarlar toplantısına başkanlık ediyor.

Audi F1 macerası yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli