reklamı kapat

POPÜLER

Audi yeni otomobillerini sanal gerçeklik gözlüğüyle tanıtacak

Sanal gerçeklik cihazları yeni yeni hayatımıza girmeye başlamışken, firmalar da bu cihazları kullanarak müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek istiyor. Bunların son örneği olan Audi, kullanıcıların oturduğu yerden otomobilleri incelemesine imkan veriyor.

Audi’nin galerilerinde kullanılmaya başlayacağı açıklanan bu hizmet için henüz ismi açıklanmamış bir sanal gerçeklik gözlüğü kullanılacak. Bu gözlüğü takan müşteriler Audi’nin farklı otomobil modellerini görebilecek, istediğine göre özelleştirebilecek ve her yerini detaylıca inceleyebilecek. Cihazı kullanan müşteri başını çevirdikçe otomobilin farklı noktalarına bakabilecek. Sanal gerçeklik deneyimini kaliteli bir ses sistemiyle tamamlamak isteyen Audi, Bang & Olufsen kulaklıklarla da müşterilerin otomobildeki sesleri duymasını sağlayacak. Örneğin kapı kapandığında bu ses duyulabilecek ve hatta otomobilin müzik sistemi açılarak şarkı dinlemek bile mümkün hale gelecek.

Şu anda Brezilya’da 3 otomobil galerisinde testte olan sistemin başarıya ulaşması halinde birçok Audi satış mağazasında kullanılması bekleniyor.