reklamı kapat

POPÜLER

Şıklığıyla öne çıkan sanal gerçeklik gözlüğü tasarımı

Sanal gerçeklik alanında kaydedilen gelişmelerle birlikte birçok VR gözlüğü de satışa sunuluyor. Oyun konsollarıyla bağlantılı olanlar, akıllı telefonla birlikte kullanılabilenler veya bilgisayar destekli olanlar derken kullanıcıların birçok alternatifi bulunuyor. Ancak tüm bu alternatifler tasarım konusunda sınıfta kalıyor. Mild VR seti ise zarif tasarımıyla öne çıkıyor.

Sanal gerçeklik henüz tam potansiyeline ulaşmamış olsa da, kullanıcılarına bambaşka bir oyun deneyimi sunuyor. Üstelik kullanım alanı bununla sınırlı değil. Sağlık sektöründe ağrı kesici olarak kullanılmasından tutun, eğitime kadar birçok farklı alanda yarar sağlıyor. Buna rağmen henüz ideal sanal gerçeklik gözlüğü tasarımı elde edilebilmiş değil. Kimisi kablolara bağlı olduğundan kullanıcının hareket alanını kısıtlıyor. Kimisi ise tasarım sıkıntılarından ötürü zaman zaman gözlüğe ışık girmesine engel olamıyor. Mild VR isimli VR gözlüğü ise olaya tasarım noktasından yaklaşıyor ve oldukça şık bir sanal gerçeklik gözlüğü tasarımı elde ediyor.

Heejin Youn‘un hazırladığı bu konsept tasarım dışarıdan baktığınızda sanal gerçeklik gözlüğü gibi görünmüyor. Oldukça ince yapısıyla bir uyku bandını andırıyor. Farklı tasarımı sayesinde şıklığıyla öne çıkıyor. Aynı zamanda oldukça hafif görünüyor. Konsept tasarım aşamasındaki Mild VR setine ait görselleri haberimizin girişindeki galeride bulabilirsiniz.