reklamı kapat

POPÜLER

Audi’den tüyler ürperten reklam filmi [Video]

Kimi zaman yeni otomobilleri için, kimi zaman ise rakiplerini “kışkırtmak” için birbirinden yaratıcı reklam çalışmasına imza atan Audi, yine çok konuşulacak bir reklamla karşımızda. Ünlü otomobil üreticisinin, yeni modeli RS 3‘ü tanıtmak için kullandığı tema “doğum” odaklı.

Birth” (Doğum) adlı reklam filminde, Audi’nin üst segment modeli R8’in, RS 3’ü hayata getirişine – yani doğuruşuna – şahit oluyoruz. Kulağa epey ürpertici gelen bu doğa olayında, doğumla ilgili birbirinden ilginç detay yer alıyor. Doğum esnasında R8’in motorundan gelen “ıkınma” sesleri, RS 3’ün arka kaputtan buğu içinde (plasenta) çıkışı, çıktıktan sonra kablonun (kordon) kesilmesi ve son olarak RS 3’ün motor sesiyle (ağlama sesi) dünyaya merhaba deyişi gibi birçok metafor kullanılmış. Reklamı hem duygu yüklü hem de rahatsız edici bulanlar mutlaka olacaktır. Sonuç olarak Audi yaratıcılığını bu kez farklı bir şekilde kullanmak istemiş. Ancak reklamda kullanılan görüntü efektlerinin oldukça etkileyici olduğunu belirtmek gerek. Nitekim gelen bilgilere göre reklamda gerçek bir otomobil kullanılmamış. Başarılı CG efektleriyle bezeli reklam filmini hemen yukarıdan izleyebilirsiniz.

Reklam filmini bir kenara bırakıp Audi’nin yeni hatchback modelinden bahsetmek gerekirse; otomobilde 367 beygir ve 465 Nm tork üreten 2.5 litre 5 silindirli bir motora sahip. 0-100 km’yi 4,3 saniyede tamamlayan otomobilin maksimum hızı ise 250 km/s. Fiyatlandırma konusunda henüz bilgi bulunmayan Audi RS 3, yaz aylarından itibaren Avrupa pazarına sunulacak.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Audi’den tüyler ürperten reklam filmi [Video]” için 2 cevap

  1. ömer dedi ki:

    Audi’nin şimdiye kadar yaptığı en kötü reklamdır kendileri.. Gereksizdi. Yakışmadı.

  2. wad dedi ki:

    Berk’cim senin tüylerde bir sorun var