reklamı kapat

POPÜLER

Aynaya her baktığınızda farklı bir renk görmenizi sağlayan saç boyası [Video]

Teknoloji hızla gelişme kaydediyor ancak buna rağmen saç rengi değiştirmek konusunda istenen noktaya geldiğimizi söylemek pek de mümkün değil. Doğallıktan yana olanların haricinde bir de farklı saç renkleri denemek isteyen birçok insan bulunuyor. Fakat saçın rengini açmak, sonra da farklı farklı renklere boyamak oldukça yıpratıcı bir işlem. Rengarenk saçlara heveslenenler de bir süre sonra sabit bir tona geçiş yapmak zorunda kalıyor. Bu noktada hepimiz ister istemez aynı şeyi düşünüyoruz: “Keşke istediğimiz gibi saç rengimizi değiştirebileceğimiz bir teknoloji olsa…”

The Unseen sonunda bu hayali gerçeğe bir adım daha yaklaştırıyor. Fire isimli bu ürün renk değiştiren bir boya olmasıyla öne çıkıyor. Peki renk değiştirmek derken tam olarak neyi kastediyoruz? Firmanın açıklamasına göre bu saç boyası kişilerin bulunduğu ortamın sıcaklığını baz alıyor. Tıpkı bir bukalemun gibi ortama ayak uyduruyor. Kullanıcıların saçları dışarıda kırmızıya dönerken, içeride daha doğal tonlara bürünüyor. Böylece her aynaya bakışınızda farklı bir saç rengi görmek mümkün oluyor.

Bu yeni saç boyasını geliştiren Lauren Bowker ürünlerinin normal bir boyadan daha zararsız olduğunu dile getiriyor. Teoride bu boyanın şimdiye kadar kullandıklarımızdan pek bir farklı olmadığını söylemek mümkün. Elbette Fire‘ın piyasaya sürülmeden önce bu iddialarını kanıtlaması gerekiyor. Eğer her şey yolunda giderse yakında renk değiştiren saçlarla sık sık karşılaşabiliriz.

VİDEO

 

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Aynaya her baktığınızda farklı bir renk görmenizi sağlayan saç boyası [Video]” için 2 cevap

  1. Kawaii dedi ki:

    Çok güzelmiş ne zaman çıkıcağına dair kesin bir tarih var mı?

  2. Balta dedi ki:

    aslında her aynaya baktığımızda farklı renk göreceğimiz tartışılır. Öncelikle bu ürünün hangi sıcaklıklarda hangi rengi sunduğunu öğrenmek gerekir. Oda sıcaklığını 20-22 derece baz alırsak ve bu ürün ortalama 5 dereceden renk değiştirirse 10 derece ve 30 derece haricinde çoğunlukla “doğal tonlarda” gezeceğiz anlamına gelir. 4 mevsim yaşanan ülkemizde hadi bir derece fakat sabit iklimli ülkeleri düşünemiyorum bile. Ayrıca, 4 mevsimde hava koşullarına göre renk değiştirdiğini düşünürsek 3 ay ortalama aynı renk ile gezeceğiz demektir. 3 ayda da zaten gidip kendiniz boyatırsınız.

    Not: videolar engelli olduğu için izleyemedim. renk değişim sıcaklıkları ve ortalama değişim süresini bilmiyorum. eğer renk geçişi 1 saatten uzun sürüyorsa o da sorun 🙂