reklamı kapat

POPÜLER

Brave

Beğenilen Brave tarayıcıya ücretsiz sohbet botu takviyesi geldi: “Leo”

Geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan ve yavaş yavaş büyüyen Brave tarayıcıya sohbet botu takviyesi olarak “Leo” getirildi.

Son dönemde tarayıcıların en büyük yeniliği üretken yapay zeka temelli sohbet botları oluyor, bu furyaya bugün itibarıyla gizlilik odaklı Leo ile beraber Brave tarayıcı da dahil oluyor. İlk aşamada masaüstünde çıkan, daha sonra ise iOS ve Android sürümlerine de getirilecek olan Leo, kişilerin hayatını kolaylaştırma amacıyla kullanımda. Microsoft ve Meta tarafından ortak geliştirilen büyük dil modeli Llama 2‘yi temel alan sohbet botu, sorduğunuz sorulara cevap verebiliyor, açtığınız sayfadaki içeriği analiz ederek özet çıkarabiliyor ya da ChatGPT ya da Bing Sohbet botu gibi verilen komutlar ya da sayfadaki bilgiler üzerinden yeni içerikler üretebiliyor. Kullanması herkes için ücretsiz olarak sistemin, daha iyi sonuçlar sunan ücretli bir versiyonu da bulunuyor. Bu ücretli versiyon sunuluyor çünkü sohbet botları çok yüksek bir sunucu masrafı ortaya koyuyor. Artık daha güçlü hale gelen tarayıcı eğer denemek isterseniz buradan ücretsiz olarak elde edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bizim gündemimize bundan önce spesifik olarak Brave arama motoru gelmişti. Hemen her türlü veriyi takip ettiği için Google kullanmak istemeyenlerin tercih ettiği Brave arama motoru, yapılan güncelleme ile beraber artık kişilerin resim / fotoğraf ve video aramasına da imkan tanımaya başlamıştı. Bu sayede görsel içerikler için Google’a geçilmesine gerek bırakmayan burada ulaşabileceğiniz ücretsiz servis, bu hamle ile çok daha kullanışlı hale gelmişti.

Bu konuda firmanın yaptığı resmi açıklama ise şöyle olmuştu: “Brave Search, aylar süren geliştirme çalışmalarının ardından, büyük arama motorlarından bağımsız ve gizliliği koruyan kendi resim ve video arama desteğinin yayınladı.

Kullanıcılar artık resim ve video arama sonuçları için Brave Search’ten ayrılmak zorunda kalmayacak. Artık herhangi bir Brave Search sorgusu doğrudan Brave’in kendi dizininden sunulacak ve böylece kullanıcılar gizliliklerini koruyan ve sansüre dayanıklı tamamen bağımsız bir arama motorundan faydalanabilecek.” 

Brave arama motoru güncellemesi bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli