reklamı kapat

POPÜLER

Bilişim Zirvesi ’10 ile ‘Oyun Yeniden Başlıyor’

 - Güncelleme: 28 Eylül 2010 19:02

Bilişim Zirvesi ’10, ‘Oyun Yeniden Başlıyor!’ başlıyor sloganıyla 4-5 Ekim 2010’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda kapılarını açıyor. Dünya çapında üç düşünür Kevin Kelly, Charles Leadbeater ve Dennis Anderson ile dünyanın önde gelen dijital güvenlik şirketlerinden Kaspersky’nin CEO’su ve bilim adamı Eugene Kaspersky zirve kapsamında Türkiye’ye geliyor. Katılımcılar, kuralların değiştiği 21. yüzyılın gelecek 10 yılında, dünyayı nasıl bir geleceğin beklediğini anlatacak.

Kevin Kelly: “Önümüzdeki 50 yıl içindeki değişim son 400 yılda yaşadığımızdan çok daha fazla olacak. Dünyanın en önemli buluşları henüz bulunmuş değil, kimse geç kalmış sayılmaz.”

Charles Leadbeater: “Baktığımız her yerde, özgürce müzik, film, fikir ve bilgiyi paylaşmak isteyenler arasında ve ister para kazanmak isteyen kurumlar olsun, ister tartışma ve demokrasiden korkan hükümetler olsun, bu eylemleri kontrol etmek isteyecekler arasında tartışmalar olacaktır. Sosyal ağlarda oluşan yeni toplum, kendi kurallarını kendi yaratacaktır.”

Dennis Anderson: “İş akışının temel prensiplerini bilen bir CIO gelecekte en iyi CEO olacak. İş tecrübesi, uzmanlık ve liderlik vasıfları konusunda bir CIO yetersiz ve sadece BT çalışanı gibi düşünüyorsa CEO olmaması gerekir.”

Eugene Kaspersky: “10 yıl içinde malware olmayacak, çünkü 10 yıl içinde bildiğimiz bilgisayarlar olmayacak. Dünya daha mobil olacak ve mobil korsan yazılım klasik bilgisayar korsan yazılımlarının yerini alacak.”

ZİRVEYİ SOSYAL AĞLARDAN TAKİP EDİN
Bu isimlerin dışında Bilişim Zirvesi’nin Ana Tema Konferansı’nda söz alacak araştırmacı, yazar Zafer Kurdakul, İnternette Düşünen ve Karar Veren İnsan; fütürist, girişimci ve yatırımcı Alphan Manas ise Otomotivde de Oyun Yeniden Başlıyor: Bireysel Ulaşım başlıklı birer konuşma yapacak. Facebook, Twitter, Linkedin ve Flickr hesapları üzerinden genel program ile ilgili çeşitli duyurular yapan, fotoğraflar ve videolar paylaşan Bilişim Zirvesi’ni, Vimeo ve Dailymotion gibi video paylaşım sitelerinden de takip edebilirsiniz.