reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 4_BİM

BİM’den fahiş fiyat cezası hakkında önemli açıklama

Yaptığı indirimlerle kullanıcıların ilgisini çeken kampanyalara imza atan BİM kısa bir süre önce Apple’la karşı karşıya gelmişti.

Apple, BİM’de satılan Apple aksesuarlarının sahte olduğunu belirtmiş ve BİM mağazalarından ürünlerin geri çekilmesini talep etmişti. Şirket de ürünlerin orijinal olduğunu ifade etmişti. Paylaştığımız bu haberin üzerinden çok geçmeden BİM’le ilgili yeni bir haber ortaya çıktı. Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan denetimler sonrasında BİM’in fahiş fiyat tespiti yaptığı gün yüzüne çıkmıştı. Şirketin bu sebepten ötürü 50 bin TL para cezasına çarptırıldığı konuşuluyordu. BİM’ bu söylentilerin üzerine bir açıklamada bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİM’in yaptığı açıklama şu şekilde;

Son dönemde Ticaret Bakanlığı ekipleri tarafından piyasalarda muhtelif denetimler yapılmaktadır. Bütün alım ve satım faaliyetlerini şeffaf bir şekilde yürüten, her zaman tüketiciye en iyi hizmeti sunmak için çalışan şirketimiz bu kapsamda her türlü denetime açıktır. Bu süreçte şirketimize herhangi bir ceza kesilmemiştir. Bu yöndeki haberler tamamen gerçek dışıdır.Değerli kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla

BİM Birleşik Mağazalar