reklamı kapat

POPÜLER

Bing Maps Preview üç boyutlu görüntüleme seçenekleriyle görücüye çıktı [Video]

Microsoft’un Google Earth’e rakip olması beklenen harita uygulamasına dair ilk görüntüler yayınlandı. Üç boyut (3D) teknolojisiyle dikkat çeken uygulamada 70’den fazla şehir ziyaret edilebiliyor.

Geçtiğimiz Haziran ayında düzenlenen geliştirici konferansı BUILD 2013’te duyurulan Bing Maps Preview uygulaması nihayet somut şekilde karşımıza çıktı. Windows 8.1 işletim sistemi kullanıcıları için mağazadaki yerini alan uygulamanın en dikkat çeken özelliği, üstün grafik motoru ile oluşturulan yüksek çözünürlükteki üç boyutlu (3D) görüntüler.

Hazırlık sürecinde mümkün olan en gerçekçi sonuç için hava kamerasının yanı sıra oyun stüdyoları ve fotogrametri uzmanlarıyla çalışan yetkililer, kusursuz bir veritabanı oluşturduklarını belirtiyorlar. Şu an için -Almanya, İspanya, Avustralya, Fransa, İtalya ve Kuzey Amerika’dan- 70’den fazla şehrin yer aldığı listede maalesef Türkiye’den herhangi bir şehir bulunmuyor. Üstelik Skype ve OpenTable desteğine de sahip Bing Maps Preview uygulamasında “cadde düzeyinde görünüm” gibi özel bakış açıları da mevcut. Geliştirilmiş navigasyon seçenekleriyle daha anlaşılır ve kolay gezinme imkanı sağlayan servisin Google Earth ile ne kadar baş edebileceği ise şimdiden büyük merak konusu haline geldi.

a2

a3

VİDEO

İLGİLİ HABERLER