reklamı kapat

POPÜLER

BlackBerry 10 L serisinin ilk akıllı telefonu, şubat sonunda Avea’da

Avea, 30 Ocak’ta RIM tarafından tanıtılacak olan dokunmatik ekranlı BlackBerry 10 L serisinin ilk cihazını şubat ayının sonunda satışa sunacağını açıkladı. Uzun bir süredir internete sızan ve bizim de internet sayfamız üzerinden haberini yaptığımız BlackBerry cihazların L ve N serisi olmak üzere ikiye ayrılacağı söyleniyor. L serisi cihazların tamamen dokunmatik bir ekrana, N serisi cihazların ise QWERTY klavyeye sahip olacağı belirtiliyor. Bu arada  QWERTY klavyeye sahip cihazların X10, dokunmatik ekrana sahip olan cihazların ise Z10 olarak adlandırılacağı da iddia ediliyor.

BlackBerry kullanıcıları tarafından merakla beklenen BlackBerry 10 destekli akıllı telefonlar, 30 Ocak’ta RIM’in düzenleyeceği tanıtım etkinliğinde görücüye çıkacak. Avea, CES döneminde BlackBerry firması ile anlaşarak BlackBerry 10 L serisinin şubat ayının sonunda satışa sunacağını açıklayarak BlackBerry hayranlarını da heyacanlandırmaya başladı.

Avea Satış Geliştirme ve Cihaz Yönetimi Müdürü Şevket Karadayı, BlackBerry’nin merakla beklenen BlackBerry 10 L serisinin ilk modelini çok yakında Avea müşterileriyle buluşturacaklarını açıkladı. Karadayı, Türkiye’nin en genç operatörü olarak teknolojinin yeni trendlerini ve en yeni cihazlarını müşterilere sunmaya devam edeceklerini söyledi.

BlackBerry 10 L‘de akıllı ve kişiye uyumlu klavye, kullanıcının önceliklerine göre mesajlarını yöneten “gelen kutusu” ve yepyeni bir BlackBerry Messenger deneyiminin olacağı belirtiliyor. BlackBerry 10 L’nin teknik özellikleri henüz belli olmasa da 1280×720 piksel çözünürlüklü bir ekranı bünyesinde barındıracağı iddia ediliyor. Cihazın diğer teknik özelliklerinin bu ayın sonunda RIM’in düzenleyeceği tanıtım etkinliğinde açıklanacağı söyleniyor.

YORUMLAR