reklamı kapat

POPÜLER

Dokunmatik ekranlı cihazlarda ekrana bakmadan mesaj yazmak mümkün

Adeta bağımlısı olduğumuz akıllı telefon ve tabletlerimizi gün boyunca elimizden düşürmüyoruz. Ancak dokunmatik ekranlı cihazların sanal klavyelerinde yazı yazmak hiç kolay değil. Gereksiz otomatik düzeltme önerilerinden anlamsız kelime tamamlamalara kadar her akıllı telefon ya da işletim sisteminin sanal klavye konusunda mutlaka bir kusuru var. Dokunmatik ekranda yazı yazma sorununa çözüm getirmek için uğraşan Syntellia, kullanıcıların tek bir harfi doğru yazmadığı durumlarda bile sonuçta doğru kelimeyi yazabilen bir uygulama geliştirdi. Fleksy, ekrana bakmaya bile gerek olmayacak şekilde çalışan bir klavye uygulaması.

Flesky

Fleksy yazılımı, ne kadar dikkatsiz olursanız olun yazmak istediklerinizi doğru olarak yazabiliyor.

Syntellia’nın patentli teknolojisi güçlü bir otomatik düzeltme motoruna sahip. Görme engellilerin hata yapmadan yazabilmesi için kullandıkları bu teknolojiyi son tüketici pazarına sunan Syntellia, CES 2013‘teki Fleksy standında ziyaretçilere kullanışlı arayüzü ve Android için sunulacak olan beta uygulamayı sergiliyor. Uygulama ile noktalama işaretleri, boşluk, silme ve alt satıra geçme tek yönlü parmak hareketleri ile kontrol edilebiliyor. Bu piyasadaki benzer klavye yazılımlarına, daha hızlı ve doğruluk oranının daha yüksek olduğu iddiası ile meydan okuyan Fleksy’de kullanıcılar yazı yazarken her harfe basmak zorunda ancak harfin klavyedeki yerini tam olarak tutturması gerekmediği için zaman kaybetmeden; bilgisayar klavyesinde yazarmış gibi hızlı yazabiliyor.

Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Kostas Eleftheriou, dokunmatik ekranlı bir cihazı Fleksy’yle bir defa kullandıktan sonra eskiden onsuz nasıl yazabildiğinizi hatırlamayacağınızı söylüyor. Şu anda iOS uygulaması kullanımda olan Fleksy’nin Android için beta’sı mevcut. İngilizce dili için kullanılan uygulamanın İspanyolca destekli versiyonu da yolda.

Tanıtım videosu