reklamı kapat

POPÜLER

Android Wear 2.0 ve tüm özellikleri

Google’ın akıllı saatler için geliştirdiği işletim sistemi Android Wear, bu zamana kadarki en büyük güncellemesine kavuşuyor. Google’ın yeni tanıttığı Android Wear 2.0, gelişmiş özellikleriyle kullanım kolaylığına odaklanıyor ve uygulamalar arasında daha sıkı entegrasyon sağlıyor. 

Bu güncellemeyle birlikte saat arayüzünde diğer uygulamalardan bildirim görüntülenebiliyor. Bu da özellikle 3. parti uygulamalardan gelen bildirimleri görmek isteyen kullanıcıların oldukça işine yarayacak gibi görünüyor.

klavye
Yeni gelen bir diğer özellik ise mesajlaşmayı kolaylaştırıyor. Akıllı cevaplar, el yazısı ve klavye üçlüsünden istenen biriyle kolayca yazı yazmak mümkün oluyor. El yazısı yazarken ekran sağa doğru kayarak devamlı olarak yazı yazılacak alan oluşturuyor. Akıllı cevaplar ise duruma en uygun cevapların verilebilmesini sağlıyor. Kaydırma özellikli klavye ise sanal klavye üzerinde yazı yazmayı çocuk oyuncağı haline getiriyor.

Uygulamalar birbirine entegre olduğu için bir uygulamadan diğerine aktarım yapılabiliyor. Örneğin Strava adlı koşu uygulaması üzerinden Spotify’a geçilerek listeler düzenlenebiliyor. Otomatik aktivite algılama özelliği ile ilgili uygulamalar aktivitenin başladığını algılayarak otomatik olarak takibe geçiş yapabiliyor.

Görsel anlamda birçok değişikliğe uğrayan ve performans konusunda da geliştirmelerin yapıldığı Android Wear 2.0 şu anda geliştiriciler için sunulmuş durumda. Tüm kullanıcıların ise yılın ilerleyen dönemlerinde güncellemeye kavuşacağı belirtiliyor.