reklamı kapat

POPÜLER

Volvo yeni yüzünü gösterdi [Video]

Volvo nihayet beklenen bombayı patlattı ve biz bir beklerken İsveçli üretici iki otomobil konsepti birden duyurdu. Modüler CMA platformu üzerine geliştirilen konsept otomobiller 40.1 ve 40.2 olarak anılıyor.

Volvo’nun 40 serisine dahil olan otomobiller crossover ve hatchback sedandan oluşuyor. 40.1 olarak anılan crossover modelinin doğrudan XC40’a dönüşme ihtimali büyükken 40.2’nin üretim versiyonu hakkında şimdilik konuşmak erken. Zira convertible ve coupe gibi planları da olan Volvo’nun bu model üzerinde biraz daha oynaması olası.

Yeni 40 serisi, 90 serisinin küçültülmüş versiyonu olmaktan ziyade Volvo’nun 2017 yılından itibaren kullanmaya başlayacağı CMA platformu üzerine geliştirilmiş. Bu platform benzin ve dizelin yanı sıra hibrit ve tamamen elektrikli ünitelerin de kullanılmasını mümkün kılıyor. Dolayısıyla Volvo’nun tüm yeni nesil ufak otomobilleriyle birlikte en geç 2019 yılına kadar üretmeyi planladığı elektrikli modeli de bu platforma dahil olacak.

Otomobillerin tasarımlarına gelecek olursak, Volvo’nun yeni yüzünü yansıttığı 40.1 ve 40.2 her zamanki Volvo şıklığından nasibini alsa da biraz fazla “şekilli” görünüyor. Volvo umarız bu köşeli hatları iyice abartıp Japonlaşmaz.

VİDEO