reklamı kapat

POPÜLER

Evernote’un Android sürümüne el yazısı desteği geldi [Video]

Android platformundaki sürümüne gelen güncelleme ile birlikte Evernote artık el yazısı ile alınan notları da desteklemeye başladı. Güncelleme sonrasında kullanıcılar klavye ile başladıkları bir notu, elle ya da akıllı cihazla uyumlu bir kalem kullanarak çizimle tamamlayabilecekler. Kullanıcılar böylece diledikleri an tek tuşla klavyeden kalem moduna geçerek Evernote’u daha etkin kullanma şansına sahip.

Dört renk ve üç farklı kalınlık seçeneği sunulan el yazısı modunda alınan notlara ses kaydı, klavye ile alınan notlar veya görüntü de eklenebiliyor. Diğer tüm notlarda olduğu gibi el yazısı notlar da uygulama içerisinden arama yapılarak bulunabiliyor. Güncelleme ile birlikte el yazısının yanı sıra kullanıcılara daha gelişmiş bir not editörü, daha hızlı kamera ve geliştirilmiş otofokus özellikleri de sunuluyor.

Bilindiği üzere Evernote, iOS’un popüler el yazısı not defteri programı Penultimate‘in de sahibi. Anlaşılan firma, Penultimate’in el yazısı konusundaki yeteneklerinden istifade etmeye başlıyor. Sadece Android platformunda çalışan cihazlar için geçerli olan güncellemenin iOS platformuna geliş tarihine ilişkin ise firma tarafından verilmiş bir bilgi bulunmuyor.

VİDEO