reklamı kapat

POPÜLER

Aether Cone

Müzik zevkinizi öğrenen Wi-Fi’lı hoparlör: Aether Cone [Video]

Mobil cihazların yaygınlaşmasıyla birlikte bu cihazlarla uyumlu ürünlere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Bunun son örneği Aether Cone adı verilen kablosuz hoparlör. Müzik dinleyicisinin dinleme alışkanlıklarını öğrenen hoparlör, dinleyicilerin sevdikleri tarzda müzikleri oynatabiliyor. Hoparlör bunun için makine-öğrenme yazılımından faydalanıyor.
Aether Cone
Wi-Fi desteğiyle iOS ve Mac cihazlarla uyumlu şekilde çalışan hoparlör, oldukça şık ve minimalist bir tasarıma sahip. Görünüm olarak gramafonu andıran hoparlörde şarkı geçişleri ön kısmında yer alan kadranı çevirerek yapılabiliyor. Kendi müzik kütüphaneniz haricinde çevrim içi kütüphanelerde yer alan 20 milyonun üzerindeki parçayı çalmaya olanak sağlayan hoparlör, internet radyo istasyonları ve podcast’leri de oynatabiliyor. Aether Cone’un anda hangi müzik servislerine destek vereceği belli olmasa da şirketin bu konuda sıkı bir şekilde çalıştığı söyleniyor.

Aether Cone
Hoparlörün teknik detaylarına bakıldığında doğal stereo deneyimi için 3 inçlik woofer ve çift tweeter karşımıza çıkıyor. Bünyesinde barındırdığı şarj edilebilir Lityum iyon pille 8 saate kadar müzik akışı sağlayan Aether Cone, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, çift bant (2.4 and 5GHz) bağlantıya ve tamamen dijital I2S 2.1 kanal 20w ses yükselticisine de sahip. 16 x 16 x 15,2 cm boyutlarında ve 1,3 kilogram ağırlığında olan Aether Cone, siyah/bakır veya beyaz/gümüş renk seçenekleriyle yaz aylarının başında 399 dolardan yurt dışında piyasaya sürülecek.
Aether Cone
Aether Cone
Aether Cone

VİDEO